LM.plSportGórnik Konin zwyciężył w Rzgów Cup 2016

Górnik Konin zwyciężył w Rzgów Cup 2016

Koniński Górnik okazał się najlepszy w drugim turnieju halowym z cyklu Rzgów Cup 2016. Młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Rzgów.

Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2005 i młodszych wzięło udział osiem drużyn. Mecze toczyły się w dwóch grupach systemem ligowym.

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna Górnika Konin, która w finale pokonała 2:0 Szkółkę Waldemara Przysiudy Września. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna gospodarzy - GKS I Rzgów, która po zaciętym meczu pokonała GKS II Rzgów 3:2.

W Rzgowie pozostały dodatkowo trzy nagrdy indywidualne. Królem strzelców turnieju został Kacper Kubiak (GKS I Rzgów), najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Samulczyka (GKS II Rzgów), a tytuł najlepszego zawodnika z gminy Rzgów powędrował do Brajana Perlińskiego (GKS I Rzgów). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano natomiast Bartosza Szkudlarka ze Szkółki Waldemara Przysiudy Września.

Klasyfikacja końcowa: 1.Górnik Konin, 2.Szkółka Waldemara Przysiudy Września, 3.GKS I Rzgów, 4.GKS II Rzgów, 5.Szkółka Waldemara Przysiudy Lądek, 6.Akademia Reissa Koło, 7.Football Academy Miłosław, 8.Akademia Reissa Rychwał.