LM.plSportKolarski Puchar Polski wystartował wraz z KLTC Konin

Kolarski Puchar Polski wystartował wraz z KLTC Konin

Pięciu reprezentantów KLTC Konin stanęło na starcie I serii szosowego Pucharu Polski. Zawody rozegrane zostały w Grudziądzu.

W kategorii junior młodszy brał udział Konrad Sosiński. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie dziesięciu kilometrów koninianin wywalczył dziewiąte miejsce (na 88 zawodników). Sosiński brał udział również w wyścigu ze startu wspólnego. Na dystansie 85 km rywalizowało 123 zawodników, a koniński kolarz zajął 23. miejsce.

W Grudziądzu ścigali się również juniorzy. W jeździe indywidualnej na czas na dystansie piętnastu kilometrów wystartowało 57 zawodników. Trzynaste miejsce udało się wywalczyć wracającemu po chorobie Mateuszowi Kostańskiemu. 34. był natomiast Adrian Lorenc.

Trzech koninian wzięło udział w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 105 km. W stawce 78 zawodników 26. miejsce zajął Mateusz Kostański, 35. był Adrian Lorenc, a 47. - Patryk Sztrauch.

W zawodach w Grudziądzu nie mógł wziąć udziału Dawid Kuderczak. Utalentowany zawodnik KLTC Konin uległ kraksie w ostatnim wyścigu i z powodu złamania ręki będzie pauzował przez cztery tygodnie.