LM.plSportDobry start SPS Słupca, są o krok od awansu do finałów

Dobry start SPS Słupca, są o krok od awansu do finałów

Pierwszy mecz turnieju półfinałowego mają za sobą siatkarze SPS Słupca. Wicemistrzowie III ligi walczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W rozgrywanym w Koszalinie turnieju półfinałowym słupczanie mierzą się z tamtejszym Bronkiem, Teflem Gdańsk oraz Tempem Chełm. W piątek siatkarze zainaugurowali turniej meczem z gospodarzami zawodów.

SPS szybko uporał się z drużyną z Koszalina, wygrywając mecz w trzech setach. Pierwszą część spotkania słupczanie wygrali do czternastu punktów. Nieco więcej problemów Bronek sprawił SPS w drugim secie, ale gościom udało się zwyciężyć 25:22. W trzeciej części starcia słupczanie znów okazali się zbyt silni dla siatkarzy z Koszalina i wygraly 25:11, zwyciężając w całym meczu 3:0.

Już jutro rozegrana zostanie druga seria spotkań. SPS Słupca podejmie Trefl Gdańsk, a Bronek Koszalin zagra z Tempo Chełm. Jeżeli słupczanie wygrają jutro swój mecz będą mogli być pewni awansu do turnieju finałowego.

Bronek Koszalin - SPS Słupca 0:3 (14:25, 22:25, 11:25).