LM.plSportSKP Słupca nie zwalnia, kolejne zwycięstwo

SKP Słupca nie zwalnia, kolejne zwycięstwo

Trzeci wygrany mecz bez straty bramki mają za sobą piłkarze SKP Słupca. Tym razem drużyna Wojciecha Henke pokonała u siebie PKS Racot.

Mecz z Racotem był dla słupczan kolejnym z serii tych o utrzymanie. Obie drużyny zajmują obecnie miejsca w środku tabeli, ale małe różnice punktowe pomiędzy zespołami ze środka stawki sprawiają, że jednak porażka może spowodować duży spadek w klasyfikacji.

Piłkarze SKP w sobotę jednak wygrali i swoją relatywnie wysoką pozycję utrzymali. Na prowadzenie gospodarze wyszli już w pierwszej połowie - w dwudziestej minucie z rzutu karnego trafił Norbert Lorencki. Na 2:0 SKP podwyższył po zmianie stron. Tym razem na listę strzelców wpisał się Tomasz Jarecki, ustalając jednocześnie wynik meczu.

Dzięki wygranej słupczanie umocnili się na ósmej pozycji w lidze. SKP ma już 31 punktów na koncie i przewagę czterech oczek nad Rawią Rawicz. W najbliższy wtorek drużynę Wojciecha Henke czeka wyjazd do Kobylina na mecz z tamtejszym Piastem.

SKP Słupca - PKS Racot 2:0 (20' Norbert Lorencki, 67' Tomasz Jarecki).