LM.plSportPięciosetowy bój SPS, finału jeszcze nie ma

Pięciosetowy bój SPS, finału jeszcze nie ma

Niewiele zabrakło, by już w sobotę SPS Słupca zapewnił sobie awans do turnieju finałowego. Siatkarze ze Słupcy przegrali jednak z Treflem Gdańsk 2:3.

Drużyna z Gdańska była drugą obok SPS, która w piątek wygrała swoje spotkanie. W sobotę w Koszalinie mierzyły się więc dwie drużyny z dwoma oczkami na koncie. Po pięciu setach kolejne dwa oczka dopisali sobie jednak gdańszczanie.

Pierwszy set należał do drużyny z Gdańska. Trefl od połowy seta prowadził, a z czasem jego przewaga tylko rosła. Ostatecznie gdańszczanie wygrali 25:20. To nie załamało SPS. W drugim secie słupczanom udało się odrobić straty i wygrać 25:19. W trzeciej części starcia siatkarze SPS poszli za ciosem i znów wygrali - 25:21.

Drużyna ze Słupcy nie była jednak w stanie zadać ostatecznego uderzenia i czwartego seta znów przegrała. Trefl zwyciężył 25:18, a o losach starcia decydować miał set piąty. Po początkowym remisie na prowadzenie wyszli słupczanie. Przy stanie 9:5 drugi czas wzięli gdańszczanie. Po powrocie na boisko Trefl odrobił straty i doprowadził do wyrównania 12:12. Końcówka również należała do siatkarzy z Gdańska, którzy ostatecznie wygrali 15:13.

W niedzielę rozegrane zostaną ostatnie mecze turnieju finałowego. SPS Słupca zmierzy się z Tempem Chełm, a Trefl Gdańsk zagra z Bronkiem Koszalin. Awans do turnieju finałowego uzyskają tylko dwie drużyny.

SPS Słupca - Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 18:25, 13:15).