LM.plSportSPS Słupca w finale! Wciąż grają o II ligę

SPS Słupca w finale! Wciąż grają o II ligę

Drugie zwycięstwo w turnieju półfinałowym zapewniło siatkarzom SPS Słupca awans do finału. W niedzielę słupczanie grali z Tempem Chełm.

W ostatnim meczu koszalińskich półfinałów SPS Słupca mierzył się z Tempem Chełm. Niedzielni rywale słupczan przegrali dwa poprzednie mecze i nie mieli już szans na awans do finału.

SPS natomiast musiał wygrać, by takie szanse zachować i ta sztuka słupczanom się udała. W pierwszym secie SPS bardzo szybko objął prowadzenie i nie oddał go już do końca tej części spotkania. Słupczanie zwyciężyli 25:22. Podobnie było w drugim secie - tym razem siatkarze Tempa ugrali punkt mniej i było już 2:0. Takiej okazji SPS już z rąk nie wypuścił. Słupczanie wygrali również trzeciego seta i całe spotkanie - 3:0.

Dzięki dwóm wygranym starciom i pięciosetowemu bojowi z Treflem Gdańsk SPS zajął jedno z dwóch miejsce premiowanych awansem do turnieju finałowego. Słupczanie zmierzą się w nim z trzema innymi zespołami z pozostałych turniejów półfinałowych. Stawką finałów będzie awans do II ligi - wywalczy go zwycięzca turnieju finałowego. Zawody rozegrane zostaną 13 - 15 maja.

UKS Tempo Chełm - SPS Słupca (22:25, 21:25, 20:25).