LM.plSportRemis w starciu lokalnych rywali, ostatni mecz SKP

Remis w starciu lokalnych rywali, ostatni mecz SKP

Po jednej bramce strzeliły sobie nawzajem w sobotę zespoły LKS Ślesin i SKP Słupca. Mecz dwóch drużyn z sąsiednich powiatów zakończył się ostatecznie remisem.

Oba zespoły mogły w sobotę przystąpić do meczu z dużym komfortem psychicznym. Zarówno słupczanie, jak i ślesinianie mają zagwarantowane pozostanie w IV lidze, nie walczą już również o awans na wyższe pozycje.

Starcie zakończyło się ostatecznie podziałem punktów. Do przerwy na boisku utrzymywał się bezbramkowy rezultat. W 51. minucie wynik otworzył Marcel Koziorowski. W 68. minucie wyrównanie gospodarzom dał natomiast Mariusz Olczyk i na tym strzelanie w Ślesinie się zakończyło. LKS zremisował z SKP 1:1.

Dla zespołu Adama Topolskiego był to czwarty mecz bez zwycięstwa w lidze. Ślesinianie jak na razie pozostali na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 53 punktów, ale dopiero w niedzielę swój mecz rozgrywa Polonia 1912 Leszno. Jeżeli leszczynianie zwyciężą to LKS spadnie na piąte miejsce.

SKP Słupca natomiast wciąż plasuje się na siódmym miejscu w klasyfikacji z przewagą jednego oczka nad Victorią Ostrzeszów i stratą pięciu punktów do Białego Orła Koźmin Wlkp.

W przyszłą sobotę LKS Ślesin czeka ostatni mecz w tym sezonie. Zespół Adama Topolskiego zagra na wyjeździe z Rawią Rawicz. Dla SKP Słupca starcie w Ślesinie było de facto zakończeniem bieżących rozgrywek. Za tydzień słupczanie otrzymają jeszcze trzy oczka za mecz z Gromem Wolsztyn, które jednak nie zdołają już zmienić ich pozycji w klasyfikacji IV ligi.

LKS Ślesin - SKP Słupca 1:1 (68&39; Mariusz Olczyk - 51&39; Marcel Koziorowski)

LKS Ślesin (skład wyjściowy): Hubert Rachubiński - Rafał Dębowski, Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Bartosz Andrzejewski, Maciej Scherfchen, Michał Goliński, Łukasz Lewandowski, Mariusz Olczyk, Adrian Majewski, Krzysztof Siedlecki.

SKP Słupca (skład wyjściowy): Maciej Przygoda - Sebastian Jasiak, Aleksander Stawski, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Michał Lorencki, Marcel Koziorowski, Piotr Głowala, Adam Jaszczak, Tomasz Rosiński, Jacek Kowalczyk.