LM.plSportMedyk gromi w Wałbrzychu i powiększa swoją przewagę

Medyk gromi w Wałbrzychu i powiększa swoją przewagę

Dziewięć goli wbiły piłkarkom AZS PWSZ Wałbrzych zawodniczki Medyka POLOmarket Konin. Było to drugie tak wysokie zwycięstwo medyczek w bieżącym sezonie.

Koninianki jechały do Wałbrzycha niesione zwycięstwem w finale Pucharu Polski i podrażnione przez przyznany tej drużynie walkower za marcowe spotkanie w Koninie. Zespół Romana Jaszczaka znów udowodnił swoją wyższość na boisku, gromiąc swoje rywalki.

Wynik już w trzeciej minucie otworzyła Paulina Dudek. Do przerwy padły jeszcze dwa gole. Najpierw znów do siatki rywalek trafiła Dudek, a na 3:0 podwyższyła Katarzyna Daleszczyk. W końcówce pierwszej połowy bramkarka AZS PWSZ otrzymała czerwoną kartkę i od tej pory zespół z Wałbrzycha musiał grać w dziesiątkę.

Przełożyło się to na serię trafień dla koninianek. Hat-trickiem w drugiej połowie popisała się Anna Gawrońska. Napastniczka Medyka POLOmarket ma już na koncie 21 trafień i została w niedzielę samodzielną liderką klasyfikacji strzelczyń. Dwa gole dołożyła jeszcze Aleksandra Sikora, a jeszcze raz do siatki AZS PWSZ trafiła Katarzyna Daleszczyk. Medyk POLOmarket Konin zwyciężył 9:0.

Co ciekawe, niedzielne starcie rozpoczęło się z dwudziestominutowym opóźnieniem. Na czas nie dojechała bowiem... jedna z sędzi liniowych.

W innym spotkaniu w Ekstralidze Górnik Łęczna przegrał 1:2 z AZS Wrocław. Przewaga medyczek nad wiceliderem wynosi więc już siedemnaście punktów. Do końca sezonu Medykowi POLOmarket pozostały dwa mecze i oba rozegrane zostaną w Koninie. Najbliższe z nich za dwa tygodnie - zespół Romana Jaszczaka zmierzy się z Mitechem Żywiec.

AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk POLOmarket Konin 0:9 (3', 27' Paulina Dudek, 44', 82' Katarzyna Daleszczyk, 55', 84', 90' Anna Gawrońska, 74', 88' Aleksandra Sikora)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Anna Szymańska - Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Dagmara Grad, Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora, Liliana Kostova, Anna Gawrońska, Agata Tarczyńska.