LM.plSportModele mknęły po kleczewskich wodach. Międzynarodowe zawody

Modele mknęły po kleczewskich wodach. Międzynarodowe zawody

W dziewięciu kategoriach rozgrywane były III Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgów Sterowanych Radiem FSR. Rywalizacja toczyła się w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie.

Kolejny raz do Kleczewa zjechali miłośnicy tej dyscypliny sportowej z całej Polski. Zawody trwały dwa dni - w sobotę rozgrywane były finały czterech klas i biegi eliminacyjne w pozostałych pięciu. Dokończenie zawodów nastąpiło w niedzielę. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wyścigi - widowiskowe. Nie brakowało różnorakich kraks i zderzeń. Łącznie w zawodach wzięło udział 39 modelarzy.

Tym razem walka toczona była w dziewięciu klasach. W sobotę poznaliśmy zwycięzców w trzech klasach. Wśród modeli FSR-H 7,5 najszybszy był ten sterowany przez Zbigniewa Błaszczyka z Łodzi. Klasę FSR-H 15 wygrał również Zbigniew Błaszczyk. Wśród modeli FSR-H 27 najszybszy był Stanisław Górka z Tych, a w klasie FSR-O 3,5 pierwsze miejsce zajął Jerzy Kubaczyński z Zielonej Góry.

W niedzielę rozegrane zostały finały pięciu pozostałych klas. W kategorii FSR-V 3,5 Ju-Se zwyciężył Maciej Szymański z Wrocławia, a wśród juniorów najlepszy był Piotr Perlikowski z Wrześni. W klasie FSR-V 3,5 STD Ju-Se najszybszy był Marek Adamczyk z Zielonej Góry, a wśród juniorów - ponownie Piotr Perlikowski.

Daniel Chmielewski z Tolkmicka wygrał rywalizację w klasie FSR-V 7,5 Ju-Se, najszybszy wśród juniorów był Maciej Ostrowski z Zielonej Góry. Wśród modeli w klasie FSR-V 15 Ju-Se zwyciężyła ta pilotowana przez Macieja Duchińskiego z Krakowa. Pośród juniorów najlepszy był Krzysztof Zaręba z Zielonej Góry. W ostatniej klasie, przeznaczonej tylko dla seniorów, modeli FSR-V 27 pierwsze miejsce zajął Adrian Tworuszka.