LM.plSportKostański w świetniej formie przed mistrzostwami Polski

Kostański w świetniej formie przed mistrzostwami Polski

Złoty medal wywalczył podczas szosowego Pucharu Polski kolarz KLTC Konin - Mateusz Kostański. Zawody w Chrzypsku Wielkim były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski.

Koninianin startował w kategorii juniorów w jeździe indywidualnej na czas na siedemnaście kilometrów. Kostański zdeklasował swoich rywali, wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika aż o 28 sekund i zdobywając złoty medal. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwa Polski, które będą trwały od środy w Świdnicy.

Dziesięć kilometrów do pokonania mieli juniorzy młodsi. Czternaste miejsce w tej kategorii zajął Konrad Sosiński, a dwie lokaty niżej uplasował się Dawid Kuderczak.

Pięciu zawodników KLTC Konin wzięło udział w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród juniorów 23. miejsce zajął Patryk Sztrauch, 27. był Jakub Laskowski, 35. pozycja przypadła Adrianowi Lorencowi, a 43. - Dominikowi Ozdowemu. 39. miejsce wśród juniorów młodszych wywalczył natomiast Konrad Sosiński.