LM.plSportJakubowski leci do Rio! Mamy olimpijczyka!

Jakubowski leci do Rio! Mamy olimpijczyka!

Cztery wygrane walki, złoty medal podczas Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego i awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro - to wszystko wywalczył Igor Jakubowski!

W ostatniej, finałowej walce koniński pięściarz pokonał swojego największego rywala podczas turnieju w Baku - Julio Cesara Castillo Torresa - a tym samym wywalczył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro!

Walka o olimpijski paszport trwała w Baku od blisko tygodnia, ale tak naprawdę koniński pięściarz zaczął ją już półtora roku temu. Pomimo świetnych występów w lidze WSB w roku 2015 Jakubowski nie zdołał zająć pierwszego miejsca w klasyfikacji wagi ciężkiej.

Później blisko było podczas Mistrzostw Europy, gdzie Jakubowski wywalczył srebro, a pierwsze miejsce przegrał tylko z powodu problemów zdrowotnych. Kontuzje zastopowały również koninianina w lidze WSB w sezonie 2016. Koninianin szybko pożegnał się również z Mistrzostwami Świata w Katarze, a problemy zdrowotne spowodowały także porażkę w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym.

Mimo tego pięściarz z Konina nie poddał się i z uporem dążył do osiągnięcia kwalifikacji olimpijskiej. W końcu udało się to niemal w ostatnim momencie, podczas Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego. A to oznacza, że Konin będzie reprezentowany podczas Igrzysk Olimpijskich!

Najważniejsze sportowe zawody na świecie rozpoczną się już 5 sierpnia. Walki eliminacyjne w boksie startują dzień później i potrwają do 13 sierpnia. Finały potrwają od 14 do 21 sierpnia.