Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportRemisowy sparing z Jarotą, Górnik wciąż testuje piłkarzy

Remisowy sparing z Jarotą, Górnik wciąż testuje piłkarzy

W czwartym meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Górnik Konin zremisował z Jarotą Jarocin 0:0. W zespole biało-niebieskich po raz kolejny pojawili się testowani piłkarze.

Sobotnia kadra Górnika na mecz z Jarotą była mieszanką graczy doświadczonych z młodzieżowcami i zawodnikami, którzy o angaż w Górniku dopiero się starają. Tych ostatnich było tym razem siedmiu. Od pierwszych minut na boisku wystąpił Bartosz Świderski. To wychowanek szkółki Olo Władysławów, który w swoim dorobku ma występy w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa i GKS Bełchatów. W sobotę grał jako prawy obrońca.

Ponadto w drugiej połowie na murawie zameldowało się dwóch testowanych braci bliźniaków. Obaj to młodzi zawodnicy, występują na pozycjach pomocnika i obrońcy, a w ostatnim czasie grali w KKS 1925 Kalisz. Po raz kolejny trener Damian Augustyniak testował również dwóch wychowanków Górnika, którzy obecnie są piłkarzami Zawiszy Bydgoszcz - Damiana Sieka i Aleksa Sieradzkiego, a także Wiktora Naworskiego i Mateusza Ławniczaka, którzy występowali już we wcześniejszych sparingach.

W sobotę rywalem Górnika był zespół, z którym biało-niebiescy będą mierzyć się również w lidze. Jarota Jarocin to jedna z czołowych drużyn III ligi. Na boisku w Uniejowie nie dało się nie zauważyć przewagi piłkarzy z Jarocina, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i od czasu do czasu mocno dominowali nad koninianami. Górnik jednak twardo się bronił i Jarota nie miał wielu dobrych sytuacji bramkowych.

W pierwszej połowie na prowadzenie wyjść mogli natomiast koninianie, ale strzał Jakuba Groszkowskiego zatrzymał bramkarz Jaroty. Piłkarze z Jarocina odpowiedzieli dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, żaden z zawodników Jaroty nie przeciął jednak lotu piłki. W drugiej połowie dobre, choć niecelne uderzenie zanotował jeszcze Mateusz Majer. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Był to już czwarty mecz kontrolny zespołu Damiana Augustyniaka. We wcześniejszych sparingach koninianie zremisowali z Kujawianką Izbica Kuajwska 1:1 oraz pokonali SKP Słupca 2:0 i Huragan Pobiedziska 4:1. Kolejny mecz kontrolny we wtorek - w Opalenicy biało-niebiescy zmierzą się z Hapoelem Tel Awiw.

Górnik Konin - Jarota Jarocin 0:0

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski (46&39; Dawid Kołodziejczak) - Łukasz Frydrych, Mateusz Majewski (58&39; zawodnik testowany), Dawid Śnieg (60&39; zawodnik testowany), Bartosz Świderski (26&39; Patryk Kaczmarek), Piotr Radoszewski (58&39; Jarosław Chrzanowski), Łukasz Pietrzak (62&39; Dawid Siek), Jakub Groszkowski, Mateusz Ławniczak, Mateusz Majer (76&39; Aleks Sieradzki), Maciej Adamczewski (66&39; Wiktor Naworski).