LM.plSportNie rewolucja, a lifting. Sokół zakończył przygotowania

Nie rewolucja, a lifting. Sokół zakończył przygotowania

Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi rozegrali w sobotę piłkarze Sokoła Kleczew. Zespół Marcina Woźniaka pokonał Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:0.

Na zakończenie okresu przygotowawczego kleczewianie mierzyli się z mocnym zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego. Sokół w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w III lidze grupie łódzko-mazowieckiej.

W sobotę goście dobrze rozpoczęli mecz, ale wszelkie ich próby strzałów blokował Hubert Świtalski. Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 24. minucie, gdy po technicznym zagraniu za plecy obrońców Jakuba Dębowskiego w słupek trafił Łukasz Cichos.

Kolejne minuty przyniosły kolejne sytuacje dla piłkarzy z Aleksandrowa Łódzkiego i... gola dla Sokoła Kleczew. W 38. minucie dalekie podanie z głębi pola dotarło do Przemysława Kędziory, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie trener Marcin Woźniak wpuścił na boisko siedmiu nowych zawodników. Już dwie minuty po zmianie stron dobry strzał głową oddał Rafał Leśniewski, a chwilę później uderzenie z dystansu Sebastiana Śmiałka zatrzymał bramkarz gości.

W 68. minucie gospodarze podwyższyli. Z lewej strony boiska w pole karne zagrał Marcel Koziorowski, a piłkę do własnej siatki skierował jeden z interweniujących piłkarzy Sokoła Aleksandrów Łódzki. Dwadzieścia minut później wynik ustalił Szymon Babiarz, trafiając do siatki gości po pięknym, podkręconym strzale ze skrzydła. Sokół wygrał 3:0.

Był to szósty mecz sparingowy w wykonaniu drużyny z Kleczewa. We wszystkich spotkaniach kontrolnym Sokół odniósł zwycięstwa. - Psychologiczny wymiar jest bardzo ważny. Drużyna czuje zwycięskiego ducha. Bierzemy jednak pod uwagę, że wszystkie sparingi zostały rozegrane z drużynami, które nie grały swoim najsilniejszym składem. Nie przywiązujemy więc do wyniku takiej uwagi. Nadal mamy pewne rzeczy do poprawy - ocenia postawę swojej drużyny podczas okresu przygotowawczego trener Marcin Woźniak.

Podczas przygotowań do sezonu szkoleniowiec Sokoła musiał wyselekcjonować kadrę drużyny. Chętnych do gry było mnóstwo. Ostatecznie do kleczewskiego zespołu trafił Bartosz Andrzejewski oraz trójka piłkarzy pozyskana jeszcze przed startem przygotowań - Szymon Babiarz, Przemysław Kędziora i Wojciech Antczak. - W poniedziałek ostatecznie zamykamy kadrę. Z tych zawodników, którzy zostaną jestem bardzo zadowolony. Grupa chce się uczyć i doskonalić. Każdy trener chciałby pracować w takich warunkach. Nie chcę wprowadzać rewolucyjnych zmian, ale przeprowadzić pewien lifting zespołu - ocenia trener Marcin Woźniak.

W niedzielę 7 sierpnia Sokół Kleczew zainauguruje nowy sezon III ligi. W pierwszym spotkaniu kleczewian czekają derby powiatu konińskiego z Górnikiem Konin. Jak przekonuje Marcin Woźniak to dla niego mecz jak każdy inny. - Dla kilku osób ma to istotne znaczenie. Ja podchodzę do tego bardzo racjonalnie. Traktuję Górnika jako przeciwnika, którego musimy pokonać. To, że w Górniku grałem, trenowałem nie ma znaczenia.

Sokół Kleczew
- Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (38&39; Przemysław Kędziora, 68&39; br. samobójcza, 88&39; Szymon Babiarz)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski (46&39; Daniel Szczepankiewicz) - Bartosz Andrzejewski (46&39; Michał Marszałek), Robert Jędras, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski (46&39; Marcel Koziorowski), Tomasz Kowalczuk (46&39; Sebastian Śmiałek), Krystian Sobieraj (46&39; Emile Thiakane), Jakub Dębowski, Przemysław Kędziora, Arkadiusz Bajerski (46&39; Szymon Babiarz), Łukasz Cichos (46&39; Rafał Leśniewski).