LM.plSportPorażka na zakończenie przygotowań. Górnik gotowy do ligi

Porażka na zakończenie przygotowań. Górnik gotowy do ligi

Z ligowym rywalem - Polonią Środa Wlkp. - zmierzyli się w sobotę piłkarze Górnika Konin. Zespół Damiana Augustyniaka przegrał w ostatnim sparingu 2:3.

Zespół ze Środy Wlkp. w ostatnim sezonie zajął szóste miejsce w rozgrywkach III ligi i będzie jednym z rywali biało-niebieskich w najbliższym sezonie. Ligowe starcie obu drużyn zaplanowane jest na 24 września, ale trenerzy obu zespołów postanowili sprawdzić swoje zespoły jeszcze przed startem ligi.

Sobotnie spotkanie było wyrównane, ale minimalnie lepsi okazali się w nim gospodarze. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli koninianie - już w siódmej minucie do siatki Polonii trafił Paweł Błaszczak. Niecałe dziesięć minut później było już 1:1, a na listę strzelców po rzucie karnym wpisał się Jakub Solarek.

Kolejne trzy gole padły w drugiej połowie starcia. Pogoń podwyższyła na 2:1 w 56. minucie za sprawą Radosława Barabasza. Górnik wyrównał siedemnaście minut później, a gola dla biało-niebieskich zdobył Aleks Sieradzki. Ostateczny triumf przypadł zespołowi ze Środy Wlkp., a wygraną zapewnił mu Aleksander Giczela.

Górnik powoli domyka kadrę zespołu. W ostatnich dniach do konińskiej drużyny dołączył były piłkarz Górnika, a ostatnio zawodnik Sokoła Kleczew - Sebastian Antas. W Koninie pozostaną również Bartosz Świderski i Aleks Sieradzki. Wciąż trwają natomiast negocjacje ze środkowym pomocnikiem Mateuszem Ławniczakiem. Ponadto w najbliższych dniach z Górnikiem trenować ma jeszcze jeden piłkarz o statusie młodzieżowca. W Koninie nie zostanie natomiast Arkadiusz Widelski, który podpisał kontrakt z Chojniczanką Chojnice.

Start III ligi już w przyszły weekend. Swoje pierwsze spotkanie Górnik Konin zaplanowane ma na niedzielę. Biało-niebiescy podejmować będą w lokalnych derbach Sokoła Kleczew. Mecz rozegrany zostanie na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego, gdzie w III lidze grać będą swoje mecze domowe piłkarze Górnika Konin.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Konin 3:2 (16' Jakub Solarek, 56' Radosław Barabasz, 80' Aleksander Giczela - 7' Paweł Błaszczak, 73' Aleks Sieradzki)