LM.plSportRumunki nie przestają strzelać, dwucyfrowy wynik z Breznicą

Rumunki nie przestają strzelać, dwucyfrowy wynik z Breznicą

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Meczem Olimpii Cluj-Napoca z Breznicą Pljevlja rozpoczęła się druga seria spotkań podczas turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń. Mistrz Rumunii odniósł kolejne wysokie zwycięstwo, strzelając tym razem aż dziesięć bramek.

To, że Olimpia pokona mistrza Czarnogóry zakładać można było już przed spotkaniem. Pytać można jedynie było o to, czy Breznica zostanie przez Rumunki rozgromiona, czy zdoła uniknąć kolejnego blamażu.

Zarówno wynik, jak i statystyki czwartkowego starcia pokazują jednak skalę dominacji Olimpii w meczu z Breznicą. Zespół Mirela Albona oddał łącznie aż 47 strzałów, z czego 25 w światło bramki. Dziesięć z nich znalazło drogę do siatki Jovany Bajčetić. Ponownie na boisku brylowały Loredana Popa i Alexandra Lunca.

Olimpia większość bramek zdobyła w pierwszej połowie starcia. Aż cztery z nich padły w odstępie zaledwie ośmiu minut - od 21. do 29. minuty hat-tricka zanotowała Lunca, a jedną bramkę dołożyła jeszcze Ştefania Vătafu. W drugiej połowie trener Mirel Albon dał więcej czasu rezerwowym - weszły Andreea Corduneanu, Mara Bâtea i Cristina Carp. Olimpia wciąż dominowała, ale do siatki mistrzynie Rumunii trafiły tylko dwa razy za sprawą Mary Bâtea i Ştefanii Vătafu.

Breznica w ciągłu całego meczu była w stanie przeprowadzić zaledwie jedną dobrą akcję. Dobre, choć nieco przypadkowe uderzenie z dystansu nad poprzeczką przeniosła Roxana Oprea. Młode i osłabione kontuzjami Czarnogórzanki (z powodu urazu grać dziś nie mogła Ana Novović) dostały kolejną lekcję futbolu od bardziej doświadczonych zawodniczek.

Dzięki wygranej Olimpia Cluj-Napoca została znów liderem tabeli turnieju kwalifikacyjnego. O godz. 18.00 startuje drugie dzisiejsze starcie - Pärnu JK zagra z Medykiem POLOmarket Konin. Zapraszamy na transmisję z tego spotkania w portalu LM.pl.

Olimpia Cluj-Napoca - Breznica Pljevlja 10:0 (9', 11', 44' Loredana Popa, 21', 26', 28', 41' Alexandra Lunca, 29', 83' Ştefania Vătafu, 76' Mara Bâtea)

Olimpia Cluj-Napoca: Roxana Oprea - Ioana Bortan, Teodora Meluță, Adina Giurgiu, Ştefania Vătafu, Mihaela Ciolacu (63' Andreea Corduneanu), Alexandra Lunca, Isabelle Mihail (76' Cristina Carp), Corina Olar, Beatrice Tărășilă, Loredana Popa (46' Mara Bâtea).

Breznica Pljevlja: Jovana Bajčetić - Miljana Rondović, Marijana Jankov, Biljana Lončar, Nina Vujičić, Tamara Bojat, Biljana Vraneą, Jovana Braąnjo (82' Danka Topalović), Tatjana Djurković, Jelena Milenković (29' Tamara Toąić), Jelena Koprena.