LM.plWiadomościKonińskie szkoły w czołówce sportowej rywalizacji w Wielkopolsce

Konińskie szkoły w czołówce sportowej rywalizacji w Wielkopolsce

Podsumowanie szkolnej rywalizacji w roku ubiegłym i inauguracja nowego roku sportowego miały miejsce we wtorek na stadionie PWSZ w Koninie.

Tradycyjnie podczas miejskiej uroczystości podsumowany został rok sportowy w wykonaniu konińskich szkół (nagrody indywidualne dla poszczególnych uczniów wręczane były już wcześniej). Drużynowa rywalizacja toczyła się przez cały rok szkolny, a zebrane przez uczniów punkty pozwoliły stworzyć klasyfikację najbardziej usportowionych konińskich placówek.

Niespodzianek nie było. Wśród szkół podstawowych po raz kolejny najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 3, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 15 i Szkołę Podstawową nr 4. W klasyfikacji gimnazjów po raz kolejny przyznane zostały dwa pierwsze miejsca. Najwięcej punktów zebrało Gimnazjum nr 6, ale ze względu na jego sportowy profil wraz z ,,Szóstką" na pierwszym miejscu sklasyfikowano również Gimnazjum nr 3. Dalsze miejsca na podium zajęły Gimnazja nr 5 i nr 1.

Wśród szkół średnich najlepsze okazało się III Liceum Ogólnokształcące. Drugie miejsce zajęło II LO, a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych. Wszystkie najlepsze szkoły z Konina otrzymały pamiątkowe statuetki oraz vouchery na zakup sprzętu sportowego.

Szkoły z regionu wiodły również prym w rywalizacji wojewódzkiej. W klasyfikacji powiatów w kategorii szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych Konin zajmował drugie miejsca, a w klasyfikacji gimnazjów okazał się najlepszy w stawce 35 powiatów w Wielkopolsce.

- Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego za ich pracę oraz dyrektorom szkół za stwarzanie warunków do tej pracy. Uczniom gratuluję sukcesów w minionym roku sportowym - mówił podczas oficjalnej inauguracji roku sportowego 2016/2016 zastępca prezydenta Sławomir Lorek.

Po części uroczystej nastąpiła część sportowa. W pierwszych zawodach lekkoatletycznych w nowym roku mierzyli się ze sobą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.