LM.plSportPiątka judoków, cztery medale. UKS Judo walczył w Kowali

Piątka judoków, cztery medale. UKS Judo walczył w Kowali

Bardzo dobre wyniki podczas Ogólnopolskiego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików osiągnęli zawodnicy UKS Judo Tuliszków. Judocy z Tuliszkowa zdobyli łącznie cztery medale.

W zawodach rozgrywanych w miejscowości Kowala koło Radomia brali udział zawodnicy z roczników 2002 - 2008. Łącznie na starcie turnieju stanęło ok. 300 judoków z 23 klubów całej Polski, w tym pięcioosobowa reprezentacja UKS Judo Tuliszków - Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Nikola Roszak, Klaudia Tomaszewska i Jakub Moksik.

Najlepszy wynik podczas zawodów w Kowali osiągnęła Natalia Poprawska, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium w swoich kategoriach uplasowały się Nikola Roszak i Klaudia Tomaszewska. Brązowy medal wywalczyła Julia Kocimska, a poza podium, na siódmej pozycji, zawody zakończył Jakub Moksik.

- Turniej w Kowalach był dobrym sprawdzianem dla zawodników, bowiem poziom był wyrównany. Judocy z naszego klubu stanęli na wysokości zadania i wrócili do Tuliszkowa z dobrymi wynikami. Wkrótce kolejne starty sekcji - zapowiada trener UKS Judo Tuliszków, Michał Gaj.