Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportTrudne spotkanie Medyka POLOmarket, pierwszy stracony gol

Trudne spotkanie Medyka POLOmarket, pierwszy stracony gol

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

3:1 piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały na własnym terenie Czarnych Sosnowiec. Koninianki po raz pierwszy w sezonie straciły bramkę w Ekstralidze.

Do Konina w sobotę przyjechał trzeci zespół ligi, który w dotychczasowych spotkaniach prezentował się całkiem dobrze. Również w Koninie sosnowiczanki zaprezentowały wysoki poziom, nie bojąc się otwartej gry z medyczkami i strzelając koniniankom bramkę.

Starcie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu Romana Jaszczaka - już w dziewiątej minucie przypadkowe zagranie Anny Gawrońskiej wyprowadziło Katarzynę Daleszczyk do sytuacji sam na sam. Pomocniczka z Konina takich okazji raczej nie marnuje - tak było również i teraz. Medyk prowadził 1:0.

W 26. minucie koninianki podwyższyły swoje prowadzenie. Z prawej strony piłkę zagrała Dagmara Grad, a na dalszym słupku akcję zamknęła Liliana Kostowa. Do przerwy gra medyczek mogła się podobać - Czarne próbowały atakować, ale koninianki kontrolowały spotkanie i pewnie prowadziły.

Sytuacja zmieniła się w drugiej odsłonie starcia. Pewne prowadzenie uśpiło nieco mistrzynie Polski, co wykorzystała Stanislava Liskova. Piłkarka Czarnych dostała piłkę w okolicy pola karnego, obróciła się z nią i strzeliła kontaktową bramkę dla swojej drużyny. Była to pierwsza stracona bramka medyczek w Ekstralidze w bieżącym sezonie.

Nerwową końcówkę uspokoił nieco gol Pauliny Dudek z 82. minuty. Dudek uderzyła piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i tym samym podwyższyła prowadzenie Medyka POLOmarket na 3:1.
Dzięki wygranej medyczki wciąż są liderkami tabeli Ekstraligi z dorobkiem osiemnastu punktów i przewagą jednego oczka nad Górnikiem Łęczna. Kolejny mecz już w środę - Medyk POLOmarket zagra na wyjeździe z UKS SMS Łódź.

Medyk POLOmarket Konin - Czarni Sosnowiec 3:1 (9' Katarzyna Daleszczyk, 26' Liliana Kostowa, 82' Paulina Dudek - 65' Stanislava Liskova)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Natalia Pakulska, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay (87' Klaudia Olejniczak), Liliana Kostowa, Dagmara Grad, Katarzyna Daleszczyk (46' Patrycja Balcerzak), Natalia Chudzik (42' Paulina Dudek), Agata Guściora, Sandra Sałata, Anna Gawrońska.

Czarni Sosnowiec: Weronika Klimek - Karolina Wieczorek (28' Stanislava Liskova), Julia Wycisk, Marta Mika, Patricia Fischerova, Joanna Operalska, Anna Smidova (16' Patrycja Matla), Andrea Horvathova (81' Oliwia Cichy), Petra Zdechovanova, Paulina Zawiślak, Nikol Kaletka.