Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportStart Konin zainaugurował sezon. Porażka w Komprachcicach

Start Konin zainaugurował sezon. Porażka w Komprachcicach

Z jedną z silniejszych drużyn w II lidze mierzyli się w niedzielę szczypiorniści Startu Konin. W Komprachcicach zespół Marka Salzmana przegrał z LKS OSiR 23:28.

Do Komprachcic Start pojechał bez Dawida Siekacza i Tomasza Trojanowskiego. Koninianie byli w stanie prowadzić wyrównaną grę tylko przez część pierwszej połowy.

Start rozpoczął mecz całkiem dobrze i do 24. minuty trwała wymiana bramka za bramkę. W końcówce pierwszej części starcia nieznacznie lepsi okazali się gospodarze i ostatecznie to LKS OSiR prowadził 12:9.

Po zmianie stron Start grał już gorzej - zawodziła przede wszystkim skuteczność. Gospodarze natomiast nie zwalniali i powiększali swoją przewagę. W 49. minucie koninianie zdołali zmniejszyć straty do dwóch bramek, ale w ostatnich minutach szczypiorniści z Komprachcic znów odskoczyli i ostatecznie wygrali 28:23.

Kolejny mecz Startu Konin już w przyszły weekend. Na własnym terenie zespół Marka Salzmana zmierzy się z SKS Orlik Brzeg.

LKS OSiR Komprachcice - Start Konin 28:23 (12:9)

Start Konin: Jakub Kujawiński - Mariusz Kotleszka (4), Adrian Franaszek (4), Olgierd Piaskowski (3), Bartosz Glinkowski (3), Łukasz Cieślak (3), Marek Salzman (2), Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański (1), Maciej Rolnik (1), Marcel Urbański, Maciej Roszak, Sebastian Hybsz, Rafał Kałecki.