LM.plSportSokół odrobił straty w dziesiątkę i wygrał z rezerwami Pogoni

Sokół odrobił straty w dziesiątkę i wygrał z rezerwami Pogoni

Dwie bramki Przemysława Kędziory zapewniły w niedzielę zwycięstwo Sokołowi Kleczew. Drużyna Marcina Woźniaka podejmowała na własnym terenie Pogoń II Szczecin.

Portowcy weszli w mecz świetnie i od szóstej minuty prowadzili 1:0. Błąd popełnił wtedy Daniel Szczepankiewicz, przepuszczając piłkę po uderzeniu z dystansu Roberta Obsta. Szybkie prowadzenie zmotywowało Pogoń i do przerwy kleczewianie byli bezradni.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Tym razem to gospodarze bardzo szybko zdobyli bramkę i wyrównali wynik spotkania. Po zagraniu Jakuba Dębowskiego gola z ostrego kąta strzelił Przemysław Kędziora.

W 63. minucie za niesportowe zachowanie boisko opuścić musiał Piotr Kasperkiewicz i wydawało się, że sytuacja kleczewian znów się skomplikowała. Już chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Gracjan Jaroch, ale górą w tym pojedynku był tym razem Daniel Szczepankiewicz.

Grając w dziesiątkę Sokół był w stanie wyjść na prowadzenie. W 76. minucie drugą bramkę gospodarzom znów zapewnił duet Dębowski - Kędziora. Kleczewianie prowadzenia już nie oddali i ostatecznie wygrali 2:1.

Piąte zwycięstwo w sezonie dało zespołowi Marcina Woźniaka trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu oczek. Kolejny mecz w najbliższą niedzielę - Sokół Kleczew zagra na wyjeździe z Lechem II Poznań.

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 2:1 (48', 76' Przemysław Kędziora - 6' Robert Obst)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Bartosz Andrzejewski (72' Marcel Koziorowski), Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Arkadiusz Bajerski (62' Jakub Antosik), Jakub Dębowski (90' Szymon Babiarz), Przemysław Kędziora (79’ Tomasz Koziorowski), Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl