LM.plSportMedyk wygrał w Łodzi, Kostowa celuje w królową strzelczyń?

Medyk wygrał w Łodzi, Kostowa celuje w królową strzelczyń?

Siódmą kolejkę zmagań rozegrały w środę drużyny Ekstraligi. Medyk POLOmarket Konin pokonał UKS SMS Łódź 7:1, a hat-tricka na swoje konto zapisała Liliana Kostowa.

Medyczki na ostatni mecz przed spotkaniem w Lidze Mistrzyń pojechały do Łodzi, mierzyć się z piątą drużyną ligi - UKS SMS Łódź. Zgodnie z oczekiwaniami koninianki rozbiły swoje rywalki aż 7:1.

Medyczki świetnie weszły w spotkanie i już po niecałych dziesięciu minutach prowadziły 2:0. Najpierw wynik otworzyła Liliana Kostowa, a chwilę później na 2:0 podwyższyła Agata Guściora. Przed przerwą bramkę dla zespołu Romana Jaszczaka zdobyła jeszcze Paulina Dudek. Łodzianki w 21. minucie zdobyły natomiast kontaktowe trafienie - na listę strzelczyń wpisała się Marta Wiankowska.

Po zmianie stron koninianki nie pozostawiły jednak wątpliwości, kto jest w tym spotkaniu lepszy. Dwukrotnie do bramki UKS SMS trafiała Liliana Kostowa. Bułgarska w bieżącym sezonie prezentuje się wyśmienicie i ma już na swoim koncie dziesięć trafień. Dzięki temu, wraz z Anną Gawrońską, jest liderką klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi.

Kapitan Medyka POLOmarket swojej koleżance jednak w środę nie odpuściła i do siatki rywalek trafiła dwukrotnie. Gawrońska również miała szansę na hat-tricka, ale w 54. minucie, z rzutu karnego, piłka po jej uderzeniu trafiła w słupek.

Ostatecznie medyczki wygrały 7:1 i pozostały liderkami tabeli Ekstraligi z dorobkiem 21 oczek i przewagą jednego punktu nad Górnikiem Łęczna. W najbliższy weekend koninianki będą pauzować, a kolejne spotkanie rozegrają za tydzień - będzie to pierwszy mecz 1/16 Ligi Mistrzyń przeciwko Brescii Calcio Femminile. Spotkanie odbędzie się w Koninie.

UKS SMS Łódź - Medyk POLOmarket Konin 1:7 (21' Marta Wiankowska - 7', 50', 74' Liliana Kostowa, 9' Agata Guściora, 19' Paulina Dudek, 67', 90' Anna Gawrońska)

UKS SMS Łódź: Danuta Paturaj - Olha Zubchyk, Celina Chmal, Kinga Kurek (55' Kinga Molenda), Katarzyna Konat, Michalina Kowalska (65' Daria Kurzawa), Monika Walak, Marzena Salamon (71' Paulina Piątkowska), Martyna Wiankowska, Weronika Zasowska (75' Maja Osińska), Linda Dudek.

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.