LM.plSportWilki wygrywają na inaugurację, choć momentami nie było łatwo

Wilki wygrywają na inaugurację, choć momentami nie było łatwo

Bez straty seta rozpoczęli nowy sezon w II lidze siatkarze Wilków Wilczyn. W sobotę zespół Tomasza Robaka pokonał na własnym terenie Womix NTS Trójka Nakło.

Na inaugurację drugoligowych zmagań wilczynianom przyszło się mierzyć z zespołem, który w zeszłym sezonie w II lidze zajął ósme miejsce. Wtedy Wilki dwukrotnie pokonały Trójkę 3:0 i również ten sezon wilczynianie rozpoczęli takim właśnie rezultatem.

Choć wynik wskazuje na gładkie zwycięstwo wilczynian, zespół z Nakła sprawił jednak nieco problemów gospodarzom. Pierwszy set rozpoczął się od pewnego prowadzenia Wilków, ale gościom udało się wyrównać przy stanie 9:9. Później Trójka wyszła nawet na czteropunktowe prowadzenie, a wilczynianie zdołali dogonić gości w ostatniej chwili - doprowadzając do remisu 23:23. Ostatnie piłki to już przewaga Wilków i ostateczna wygrana 25:23.

Równie zacięty był drugi set. Tym razem lepiej rozpoczęli siatkarze Trójki, wychodząc na prowadzenie 9:8. Później gra toczyła się na niewielkie przewagi, a nawet oscylowała wokół remisu. Końcówka to znów skuteczna gra gospodarzy - od remisu 22:22 punktowali tylko wilczynianie, zwyciężając w drugim secie 25:22.

Siatkarze Trójki w sobotę nie byli w stanie wygrać, prowadząc nawet czteroma punktami. W trzecim secie Wilki były w jeszcze większych kłopotach, niż wcześniej, przegrywając już 12:16. Zawodnikom Tomasza Robaka znów jednak udało się odrobić straty, doprowadzić do remisu i ostatecznie wygrać 25:23.

Po pierwszym meczu Wilki mają trzy oczka na koncie i zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy pierwszej II ligi. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - wilczynianie podejmą Espadon II Szczecin.

Wilki Wilczyn - Womix NTS Trójka Nakło 3:0 (25:23, 25:22, 25:23).

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Mateusz Radojewski, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Dawid Wojdyński, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Bartosz Ziółkowski.