Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportZacięty bój i pierwsza porażka Wilków Wilczyn w tym sezonie

Zacięty bój i pierwsza porażka Wilków Wilczyn w tym sezonie

Pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie skończył się dla Wilków Wilczyn porażką 1:3 ze Stoczniowcem Gdańsk. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane, a wilczynianie przegrywali sety co najwyżej trzema punktami.

Po dwóch zwycięskich meczach na własnym terenie Wilki udały się na pierwszy mecz wyjazdowy. Rywalem drużyny Tomasza Robaka był Stoczniowiec Gdańsk. W dwóch pierwszych meczach gdańszczanie zanotowali zwycięstwo i porażkę.

Sobotni mecz był niezwykle zacięty, a każdy set rozstrzygał się minimalnymi różnicami punktowymi. Dwie pierwsze części meczu padły łupem gospodarzy - Stoczniowiec zwyciężał odpowiednio 25:22 i 25:23.

Wilkom udało się przerwać tę serię, wygrywając trzeciego seta 25:22. Czwarta i jak się później okazało ostatnia część meczu była jednocześnie najbardziej wyrównana. Gra toczyła się aż do wyniku 29:27, ale górą ostatecznie byli gdańszczanie i to oni wygrali całe spotkanie 3:1.

Po sobotniej porażce Wilki wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi grupy pierwszej. Wilczynianie mają na koncie sześć punktów, tyle samo co trzeci obecnie Stoczniowiec Gdańsk, ale lepszy bilans setów premiuje właśnie Wilki. Jednocześnie drużyna Tomasza Robaka traci trzy oczka do liderującej Olimpii Sulęcin.

Kolejny mecz Wilków w II lidze w przyszłą sobotę. W Wilczynie drużyna Tomasza Robaka podejmować będzie Orła Międzyrzecz.

Stoczniowiec Gdańsk - Wilki Wilczyn 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 29:27).