LM.plSportNie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

Nie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

Konińscy kolarze znów pokazują, że nawet bez odpowiedniego sprzętu i treningów są w stanie rywalizować z najlepszymi w kraju. Z Torowych Mistrzostw Polski przywieźli trzy medale.

Na rozgrywane na pruszkowskim welodromie zawody koninianie pojechali praktycznie bez przygotowań. - Zabrakło nam środków finansowych na treningi specjalistyczne - tłumaczą władze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. - Nasi zawodnicy pokazali wielki talent i bez odpowiednich przygotowań zdobyli medale mistrzostw Polski.

Do Konina przyjechały trzy krążki. Pierwszy z nich wywalczył Marcin Czyszczewski, dla którego był to pierwszy sukces po powrocie po przerwie spowodowanej kontuzją. Koninianin w kategorii młodzieżowej zdobył srebrny medal na dystansie 1000 m.

Dwa kolejne krążki to zasługa Mateusza Kostańskiego. Koninianin rywalizował w kategorii junior i zdobył brązowy medal na dystansie 3000 m oraz drugi brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym (co dwie rundy ostatni kolarz odpada).