LM.plSportAntończyk bohaterką meczu w Koninie, obroniła dwa karne

Antończyk bohaterką meczu w Koninie, obroniła dwa karne

Do 86. minuty Medyk POLOmarket Konin remisował w meczu z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1. W samej końcówce środowego starcia koninianki zdobyły jeszcze dwa gole.

Mecz z drużyną z Wałbrzycha rozgrywany był w ramach zaległej dziesiątej kolejki Ekstraligi kobiet. Do Konina przyjechała trzecia drużyna ligi, która do środy na wyjazdach była niepokonana.

Spotkanie lepiej rozpoczęły piłkarki Romana Jaszczaka. W 23. minucie Medyk POLOmarket Konin miał najlepszą okazję do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska główkowała Liliana Kostowa. Piłka odbiła się od ziemi, a następnie trafiła w poprzeczkę wałbrzyskiej bramki.

Już minutę później prowadził... AZS PWSZ Wałbrzych. Przyjezdne wyszły z kontratakiem, piłkę na prawym skrzydle dostała Emilia Bezdziecka. Piłkarka z Wałbrzycha minęła Agatę Guściorę, wbiegła w pole karne i odegrała piłkę do Oliwii Maciukiewicz. Ta w sytuacji sam na sam bez problemów pokonała Annę Szymańską.
W kolejnych minutach emocji było jeszcze więcej. W 42. minucie piłkę ręką po strzale Anny Gawrońskiej zagrała jedna z defensorek AZS PWSZ. Sędzia podyktowała rzut karny, do którego podeszła kapitan Medyka POLOmarket. Strzał Gawrońskiej obroniła jednak Daria Antończyk i wciąż było 0:1.

Trzy minuty później medyczki znów otrzymały jedenastkę. Tym razem faulowana w szesnatce była Paulina Dudek. Rzut karny wykonała tym razem Liliana Kostowa. Bułgarka się nie pomyliła i do przerwy medyczki remisowały z wałbrzyszankami 1:1.

Po zmianie stron wciąż przeważały koninianki, ale AZS PWSZ potrafił również groźnie skontratakować. W 62. minucie medyczki znów... otrzymały rzut karny. Tym razem faulowala w polu karnym była Liliana Kostowa. Do piłki podeszła sama poszkodowana, ale... drugi raz z rzędu jedenastkę obroniła Daria Antończyk!

Już chwilę później wałbrzyszanki miały świetną okazję, by ponownie wyjść na prowadzenie. Nieporozumienie w obronie zakończyło się strzałem jednej z piłkarek AZS PWSZ, ale piłka minęła światło bramki Szymańskiej.

Końcówka należała już do Medyka POLOmarket. W 86. minucie z lewej strony pola karnego piłkę dogrywała Kostowa. Zła interwencja Małgorzaty Mesjasz spowodowała, że piłka wpadła do siatki AZS PWSZ. Minutę później wynik koninianek podwyższyła Katarzyna Daleszczyk, wykańczając głową dośrodkowanie Natalii Pakulskiej.

W doliczonym czasie gry doszło jeszcze do nieprzyjemnej sytuacji na boisku. W pewnym momencie na murawę, zupełnie nieatakowana, upadła Dominika Dereń. Piłkarka z Wałbrzycha straciła na chwilę przytomność i potrzebna była pomoc lekarska. Dereń ostatecznie została zniesiona z boiska na noszach.

Zwycięstwo powiększyło dorobek punktowy Medyka POLOmarket Konin do 27 oczek. Zespół Romana Jaszczaka wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraligi ze stratą dwóch punktów do liderującego Górnika Łęczna (i jednym meczem rozegranym mniej). Kolejny mecz 29 października - będzie to starcie właśnie z liderem klasyfikacji.

Medyk POLOmarket Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (45' Liliana Kostowa, 86' Małgorzata Mesjasz (sam.), 87' Katarzyna Daleszczyk - 24' Oliwia Maciukiewicz)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Radosława Sławczewa, Dagmara Grad, Agata Guściora, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak (72' Katarzyna Daleszczyk), Sandra Sałata, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych: Daria Antończyk - Sabina Ratajczak, Jessica Pluta, Małgorzata Mesjasz, Karolina Gradecka, Dominika Dereń, Julia Kowalczyk, Aleksandra Jaworek, Sofia Gonzalez, Emilia Bezdziecka (79' Patrycja Salwa), Oliwia Maciukiewicz.