LM.plSportMaciejewski bohaterem SKP, dwie bramki w Gostyniu

Maciejewski bohaterem SKP, dwie bramki w Gostyniu

Wygrana z Kanią Gostyń pozwoliła SKP Słupca awansować na dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi. Zwycięstwo drużynie Wojciecha Henke zapewnił Damian Maciejewski.

Mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli był dla słupczan niezwykle ważny. W Gostyniu drużyna SKP zaprezentowała się bardzo dobrze, przez całe spotkanie będą lepszym zespołem, niż Kania. Mimo tego do ostatnich minut goście musieli drżeć o wynik.

Słupczanie wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie. Na lewe skrzydło piłkę zagrał Norbert Grzelak, a na bramkę uderzył Jacek Mikołajczyk. Bramkarz gospodarzy interweniował, piłka przełamała jednak jego ręce i spadła metr od pustej bramki. Do siatki bez problemów dobił ją Damian Maciejewski, dając prowadzenie SKP.
Jeszcze przed przerwą słupczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem z lewego skrzydła uderzał już sam Maciejewski. Piłka lobem minęła bramkarza Kanii i wpadła do siatki gospodarzy.

Do przerwy SKP miał jeszcze kilka innych sytuacji - m.in. strzał Michała Lorenckiego obronił bramkarz Kanii. Gospodarze najlepszą okazję mieli po strzale Radosława Wachowskiego, ale dobrze w brame gości spisał się Maciej Przygoda.

Kanii udało się jednak zdobyć kontaktowe trafienie zaraz po przerwie. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego na krótki słupek strącił głową Sebastian Fechner i było 1:2. W kolejnych minutach znów jednak lepsi byli słupczanie. Świetną okazję zmarnował Piotr Głowala, strzelając niecelnie w sytuacji sam na sam. Uderzenie Alana Kujawy obronił natomiast golkiper gospodarzy.

Ostatecznie SKP Słupca odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie. Drużyna Wojciecha Henke ma na koncie czternaście punktów i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli. W najbliższym meczu słupczanie podejmować będą Rawię Rawicz.

Kania Gostyń - SKP Słupca 1:2 (49' Sebastian Fechner - 39', 40' Damian Maciejewski).