LM.plSportEuro 2017 jednak nie dla Ficzay, zadecydował gol na wyjeździe

Euro 2017 jednak nie dla Ficzay, zadecydował gol na wyjeździe

Drugi mecz play-off o mistrzostwa Europy w 2017 r. pomiędzy Rumunią a Portugalią zakończył się kolejnym remisem. Na europejski turniej nie pojedzie jednak piłkarka Medyka POLOmarket Konin - Maria Ficzay.

W rewanżowym starciu, którego stawką był awans na mistrzostwa Europy w 2017 r. reprezentacja Rumunii podejmowała Portugalię. W pierwszym, piątkowym meczu obu zespołów padł bezbramkowy remis. Rewanż zakończył się wynikiem 1:1, ale bramki padły dopiero w dogrywce. W regulaminowym czasie gry był znów bezbramkowy remis i o awansie rozstrzygać musiało dodatkowe pół godziny gry.

Najpierw w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki na 0:1 trafiła Andreia Norton. Wyrównanie Rumunkom w 111. minucie meczu zapewniła Laura Rus. To jednak było za mało - remis 1:1 oznaczał, że Portugalki strzeliły więcej goli na wyjeździe i to one awansowały na mistrzostwa Europy w 2017 r.

W reprezentacji Rumunii kolejne całe spotkanie zaliczyła Maria Ficzay. Piłkarka Medyka POLOmarket Konin po 120 minutach gry musiała jednak pożegnać się z marzeniami z pierwszym w karierze awansem na europejski turniej.

Zgrupowanie selekcyjne zakończyła również dziś reprezentacja Polski. W czterodniowym obozie wzięły udział dwie zawodniczki z Konina - Anna Szymańska i Dagmara Grad. We wtorek biało-czerwone rozegrały grę wewnętrzną. Obie piłkarki Medyka POLOmarket zagrały w drużynie Niebieskich, która przegrała z Czerwonymi 1:2. Jedną z bramek dla Czerwonych strzeliła była zawodniczka mistrzyń Polski Agata Tarczyńska.

Do rozgrywek ligowych koninianki powrócą już w najbliższą sobotę. W Łęcznej Medyk POLOmarket Konin zmierzy się z aktualnym liderem Ekstraligi - tamtejszym Górnikiem.

Rumunia - Portugalia 1:1 (111' Laura Rus - 105'+ Andreia Norton)

Rumunia: Andrea Părăluţă - Adina Giurgiu (85' Laura Rus), Lidia Havristiuc, Ioana Bortan, Maria Ficzay, Ştefania Vătafu, Andreea Voicu, Florentina Olar, Alexandra Lunca, Olivia Oprea, Mihaela Ciolacu (70' Mara Bâtea, 110' Raluca Sârghe).

Portugalia: Patricia Morais - Sílvia Rebelo, Matilde Fidalgo, Cláudia Neto, Ana Borges, Ana Leite (78' Andreia Norton), Dolores Silva, Carole Costa, Carolina Mendes (63' Diana Silva), Amanda Da Costa (46' Fátima Pinto), Suzane Pires.