LM.plSportSiatkarki z Turku wygrały ważny mecz o utrzymanie w II lidze

Siatkarki z Turku wygrały ważny mecz o utrzymanie w II lidze

Z bezpośrednim rywalem w walce o pozostanie w II lidze mierzyły się w sobotę siatkarki Alexas Turek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodniczek trenera Zbigniewa Osajdy.

Przeciwnikiem Alexas Turek był zespół KS Murowana Goślina. W pierwszym starciu obu drużyn minimalnie lepsze były siatkarki spod Poznania. W rewanżu zwycięstwo należało już do zespołu z Turku.

Już pierwszy set sobotniego starcia pokazał, że to nie będzie łatwy mecz dla żadnej z drużyn. Na początku niewielką przewagę zdobyły sobie przyjezdne i prowadzenie KS Murowana Goślina utrzymywało się niemal do końca seta. W ostatnich piłkach siatkarki Alexas zdołały odrobić straty i ostatecznie wygrać tę część meczu 25:22.

Drugi set zawodniczki Zbigniewa Osajdy wygrały już łatwiej. Alexas na samym początku wypracował sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymywał przez cały set. Przy piłce setowej siatkarki z Turku jednak się zacięły, a przyjezdne zdołały zniwelować stratę z dziewięciu do sześciu punktów. Losów tej części spotkania jednak już nie odwróciły - Alexas zwyciężył 25:19.

Ta lepsza gra KS Murowana Goślina w końcówce drugiego seta nie była jednak przypadkiem Przyjezdne dobrze weszły również w trzecią część meczu, szybko zdobywając prowadzenie. Alexas próbował później gonić wynik, ale rywalki utrzymały pięć punktów przewagi, wygrywając 25:20.

Zespół z Turku nie wypuścił jednak zwycięstwa z rąk. Siatkarki Zbigniewa Osajdy pokonały KS Murowana Goślina w czwartym secie 25:20, a w całym spotkaniu zwyciężyły 3:1.

Dzięki wygranej zespół Alexas utrzymał szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów i przewagą czterech oczek nad Armar Profi Auto Culmen Chełmno. Mecz z KS Murowana Goślina rozpoczął rundę rewanżową w II lidze. Kolejny mecz przed zespołem Zbigniewa Osajdy w przyszły weekend - Alexas Turek zagra na wyjeździe z KS Energetyk Poznań.

Alexas Turek - KS Murowana Goślina 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:20)

Alexas Turek: Aleksandra Elko, Iwona Gaca, Inez Osajda, Agata Łowigus, Justyna Kozłowska, Paulina Pecyna, Katarzyna Nowak, Kamila Matuszak, Karolina Lewandowska, Justyna Walis, Sandra Sobór, Oliwia Marczyńska.

KS Murowana Goślina: Aleksandra Szabela, Agnieszka Brewka, Natalia Adamczak, Julia Urbańska, Julia Latowska, Dominika Nowicka, Paulina Kandulska, Weronika Pawlak, Patrycja Stafecka, Julia Kucner, Marta Solarczyk.