LM.plSportWilki rozpoczęły rundę rewanżową od wygranej w Nakle

Wilki rozpoczęły rundę rewanżową od wygranej w Nakle

Status quo w tabeli II ligi utrzymali siatkarze Wilków Wilczyn. W pierwszym meczu rundy rewanżowej bez problemów pokonali Trójkę Nakło 3:0.

Jeden ze słabszych zespołów w grupie pierwszej II ligi zdołał podjąć rękawicę w zaledwie jednym secie. Wilki wygrały pewnie i zasłużenie w krótkim, trzysetowym starciu.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, ale Wilki bardzo szybko odrobiły straty i w połowie seta prowadziły 15:9. Ostatecznie wilczynianie utrzymali swoją przewagę i wygrali pierwszą partię spotkania 25:16.

W drugim secie wyrównana gra toczyła się znów tylko do połowy seta. Później dobra zagrywka, w tym aż trzy asy serwisowe, dała przewagę Wilkom. W końcówce Trójka odrobiła jeszcze nieco straty, ale i tak goście zwyciężyli 25:17.

Najbardziej wyrównany był trzeci set meczu. Przez większą część gry Wilki utrzymywały niewielkie prowadzenie, ale w końcówce Trójka odrobiła straty i było 20:19. Kolejne punkty należały jednak do wilczynian. Goście nie wypuścili zwycięstwa z rąk wygrali seta 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Dzięki zwycięstwu zespół Tomasza Robaka utrzymał trzecie miejsce w lidze ze stratą jednego oczka do liderujących Olimpii Sulęcin i Orła Międzyrzecz. Kolejny mecz Wilki rozegrają również na wyjeździe. W przyszły weekend zmierzą się w Szczecinie z rezerwami Espadonu.

Womix NTS Trójka Nakło - Wilki Wilczyn 0:3 (16:25, 17:25, 22:25).

źródło: nts3.naklo.pl