LM.plSportKomplet zwycięstw Copacabany na mistrzostwach Kalisza

Komplet zwycięstw Copacabany na mistrzostwach Kalisza

Trójka reprezentantów Copacabany Konin zanotowała komplet zwycięstw podczas XX Turnieju im. Tadeusza Grzelaka, który jednocześnie był mistrzostwami Kalisza w boksie.

Do Kalisza wybrał się trzyosobowy skład Copacabany: Andrzej Rębisz, Marta Kochańska i Aleksandra Kubiak. Dwójka koninian startowała w kategoriach juniorskich, a jedyną seniorką była Marta Kochańska.

Wszyscy pięściarze Copacabany odnieśli w sobotę zwycięstwa. Najbardziej przekonujące - Andrzej Rębisz - który jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika Prosny Kalisz Krystiana Cieślika. Walka toczona była w kategorii do 69 kg.

Na punkty, ale niejednogłośnie, wygrywały pięściarki z Konina. Marta Kochańska pokonała 2:1 Olgę Michalską z Prosny Kalisz, a Aleksandra Kubiak tym samym rezultatem wygrała z Anną Kozanecką (również Prosna Kalisz).

Łącznie w sobotę stoczonych zostało jedenaście pojedynków pięściarskich. Turniej poświęcony był pamięci Tadeusza Grzelaka, pochodzącego z Kalisza pięściarza, ośmiokrotnego mistrza Polski i srebrnego medalistę mistrzostw Europy w 1953 r.