LM.plSportMłodziki walczyły w Koninie

Młodziki walczyły w Koninie

W niedzielę w Ośrodku Szermierczym w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Prezesa KKSz Konin. Srebro w rywalizacji chłopców wywalczył Szymon Wojtasik, brąz – Dominik Woźniak.

W finałowej ósemce dziewcząt znalazła się tylko jedna koninianka – Małgorzata Zawodniak, pokonując w 1/8 Barbarę Szulc z O.Ś. AZS Poznań 12/10. W ćwierćfinale szablistka KKSz Konin uległa jednak Magdalenia Strzyczkowskiej 7/12 i ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Zwyciężyła Marta Okine z AZS AWF Warszawa, pokonując w finale Zuzannę Cieślar z TMS Sosnowiec 12/9.

Duży sukces odnieśli natomiast Szymon Wojtasik i Dominik Woźniak. Po pokonaniu Michała Ryczkowskiego z Dragona Łódź 12/11 i Krzysztofa Koptasa, również z Dragona Łódź, 12/10, koninianin mierzył się w finale z zawodnikiem TMS Sosnowiec Piotrem Sosulskim. W ostatecznej walce Wojtasik uległ rywalowi 4/12, mimo tego zakończył zawody na drugim miejscu ze srebrnym medalem. Lokatę niżej uplasował się zawodnik Team Stare Miasto – Dominik Woźniak. W półfinale Woźniak przegrał z Piotrem Sosulskim 4/12. W ósemce najlepszych znalazło się jeszcze dwóch innych szablistów z Konina: Krystian Ptak (szósta lokata) i Jakub Kowalski (ósma miejsce).

Kolejne zawody szermiercze w Koninie już w najbliższy czwartek. W Mistrzostwach Okręgu rywalizować będą juniorzy młodsi.