LM.plSportHat-trick Pajor z Estonią

Hat-trick Pajor z Estonią

Kolejne pięć bramek straciła reprezentacja Estonii w starciu z biało-czerwonymi. Tym razem kadra A zwyciężyła 5:1, a cztery bramki dla Polek zdobyły piłkarki Medyka Konin.

Dwa dni po meczu z reprezentacją do lat dziewiętnastu Estonki walczyły z seniorkami z Polski. Łącznie w biało-czerwonych barwach zagrało aż siedem piłkarek Medyka Konin. Polki zwyciężyły 5:1, a medyczki miały w tej wygranej swój bardzo duży udział.

Już w dwunastej minucie wynik otworzyła Joanna Płonowska, która wykorzystała świetne podanie z głębi pola Ewy Pajor, minęła bramkarkę rywalek i umieściła piłkę w pustej siatce. Czternaście minut później po dwójkowej akcji piłkarek Medyka Polki podwyższyły na 2:0. Dośrodkowanie Natalii Pakulskiej głową wykończyła Ewa Pajor. Do przerwy biało-czerwone miały dwubramkową przewagę.

Po zmianie stron świetne wejście zanotowała Ewelina Kamczyk, która już minutę po zameldowaniu się na boisku podwyższyła prowadzenie Polek. W 51. minucie nieporozumienie w defensywie Estonek wykorzystała Ewa Pajor, która dosłownie przejęła piłkę tuż przed rękawicami bramkarki rywalek i umieściła ją w pustej siatce. Chwilę później podanie na wolne polne od Sofii Gonzalez znów przejęła Ewa Pajor, minęła bramkarkę i podwyższyła prowadzenie na 5:0. Estonki stać było jedynie na honorowe trafienie – podanie z prawej stronki wykorzystała Aarna Signy.

- Cieszą mnie te trzy bramki, miejmy nadzieję, że będzie tak dalej. Cieszy wynik 5:1, choć stracona bramka na pewno martwi. To, że strzelam bramki daje mi pewność siebie i miejmy nadzieję, że będzie też tak za miesiąc w meczu ze Szwecją – mówiła po meczu strzelczyni hat-tricka Ewa Pajor.

Kolejne spotkanie Polki rozegrają 21 sierpnia, a ich rywalkami będą Szwedki. Mecz odbędzie się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało-czerwone zajmują jak na razie w tabeli trzecie miejsce, ale straciły już możliwość awansu, ponieważ na trzy mecze przed końcem tracą jedenaście oczek do drugiej Szkocji. Tabeli liderują Szwedki, z którymi będą właśnie mierzyć się podopieczne Wojciecha Basiuka.

Medyk Konin: Daria Antończyk (46’ Anna Szymańska) – Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Weronika Aszkiełowicz (46’ Patrycja Wiśniewska) – Joanna Płonowska, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska (89’ Karolina Ostrowska), Paulina Dudek (33’ Sofia Gonzalez), Magdalena Szaj (46’ Ewelina Kamczyk) – Ewa Pajor (72’ Dominika Dereń).

źródło: pzpn.pl