LM.plSportWielkopolska w czołówce

Wielkopolska w czołówce

Po raz kolejny wielkopolska młodzież udowodniła, że należy do jednej z najbardziej usportowionych w kraju, zdobywając czołowe lokaty podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014. Duży udział w sukcesie w dwóch dyscyplinach mieli również młodzi sportowcy z Konina.

Zarówno w szabli, jak i w piłce nożnej kobiet trzon wojewódzkich reprezentacji stanowili zawodnicy i zawodniczki z dwóch konińskich klubów – KKSz Konin i Medyka Konin. Szermierze z naszego miasta stawali na podiach we wszystkich czterech finałowych turniejach. Drugie miejsce w rywalizacji kobiet wywalczyła Sylwia Matuszak, brąz w analogicznym turnieju mężczyzn zdobył natomiast Mateusz Godlewski. W drużynowych bojach konińscy szabliści sięgnęli już po złoto, natomiast ich klubowe koleżanki uplasowały się na miejscu trzecim.

Te triumfy przełożyły się na klasyfikację generalną, w której KKSz Konin zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając o trzy oczka UKS Atena Gdańsk. Sukces konińskich reprezentantów pomógł również Wielkopolsce, która dzięki zdobytym m.in. przez nich punktom wywalczyła pierwsze miejsce, wyprzedzając niemal o 50 oczek drugie województwo śląskie.

Blisko wygranej były również konińskie medyczki, które jako reprezentacja Wielkopolskiego ZPN zajęły drugie miejsce w turnieju piłki nożnej kobiet. W rozgrywkach grupowych Wielkopolska okazała się najlepsza, wygrywając wszystkie trzy spotkania. W półfinale piłkarki z naszego województwa pokonały 3:0 rywalki z Lubelskiego ZPN, a w finale mierzyły się z drużyną z województwa mazowieckiego. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, w rzutach karnych lepsze okazały piłkarki Mazowieckiego ZPN 3:2 i to one ostatecznie triumfowały. Indywidualny sukces odniosła jednak Sylwia Paczyńska, która zdobyła tytuł najlepszej strzelczyni zawodów.