LM.plSportPierwszy punkt Olimpii

Pierwszy punkt Olimpii

Remisem 2:2 zakończył się wyjazdowy mecz Olimpii Koło z KKS Kalisz. Gole dla kolan strzelali Kamil Kwiatkowski i Damian Kotkowski.

Faworytem sobotniego starcia byli gospodarze, którzy w związku z rozwiązaniem Calisii Kalisz wzmocnili się przed rozpoczęciem sezonu kilkoma piłkarzami z byłego II-ligowca. Mimo tego nie potrafili na własnym terenie pokonać kolskiego zespołu.

Kaliszanie przeważali od początku spotkania i już w szesnastej minucie powinni byli objąć prowadzenie. Jeden z zawodników Olimpii zagrał piłkę ręką w polu karnym, a do jedenastki podyktowanej przez arbitra podszedł Mateusz Gawlik. Intencje strzelca wyczuł jednak świetnie Bartosz Kordylewski i obronił strzał piłkarza KKS. Osiem minut później bramkarz Olimpii znów ratował swoich kolegów, tym razem broniąc strzał głową Błażeja Ciesielskiego. Nieskuteczność kaliszan wykorzystali goście, którzy w 34. minucie objęli prowadzenie. Rzut wolny z ok. 40 metrów wykonywał Kamil Kwiatkowski, błąd popełnił golkiper gospodarzy i piłka wpadła do siatki. Do przerwy Olimpia prowadziła 1:0.

Wyrównanie padło w 53. minucie. Indywidualną akcją popisał się Konrad Chojnacki, uderzając ostatecznie z pola karnego prosto w okno bramki Kordylewskiego. Kolanie odpowiedzieli już cztery minuty później, a gola po kontrataku zdobył Damian Kotkowski. Jeszcze mniej czasu potrzebowali piłkarze KKS, by ponownie wyrównać wynik meczu. Zaledwie minutę później Bartosza Kordylewskiego lobem pokonał Konrad Chojnacki. Kaliszanie mogli jeszcze przechylić losy meczu na swoją korzyść, ale w 85. minucie strzał Błażeja Ciesielskiego instynktownie wybronił Kordylewski. Ostatecznie starcie skończyło się remisem 2:2.

Jedno oczko wywalczone w Kaliszu jest pierwszym punktem Olimpii zdobytym w bieżącym sezonie. Kolanie zajmują obecnie dwunaste miejsce w tabeli. W trzeciej kolejce Olimpia po raz pierwszy w bieżącym sezonie zagra na własnym stadionie, podejmując Obrę Koscian.

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Górniak (46’ Filip Zborowski), Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński – Mariusz Nieznalski, Piotr Rutkowski, Piotr Marańda, Marcin Walkowski (75’ Michał Rutkowski), Damian Kotkowski – Jarosław Kawka (54’ Kamil Jaroszewski).

źródło: kkskalisz.pl