Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportNie dały rady Szwecji

Nie dały rady Szwecji

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet uległa Szwecji 0:4 w meczu eliminacji Mistrzostw Świata. W składzie biało-czerwonych znalazło się aż siedem piłkarek Medyka Konin.

Szwedki razem ze Szkotkami zapewniły już sobie udział w turnieju, który rozgrywany będzie w Kanadzie w przyszłym roku, a co za tym idzie były również faworytkami wczorajszego spotkania. Już w ósmej minucie prowadzenie Trzem Koronom dała Lotta Schelin, która po indywidualnej akcji wbiegła w pole karne i mocnym strzałem  nie dała żadnych szans Annie Szymańskiej.

Kolejne bramki padły dopiero w drugiej odsłonie starcia. W 56. minucie piłkę z lewej strony boiska dośrodkowała Schelin, a wrzutkę zamknęła główką na długim słupku Kosovare Asllani. Piętnaście minut później Lotta Schelin pokonała w pojedynku biegowym Joannę Płonowską i w sytuacji sam na sam pokonała po raz drugi w meczu Annę Szymańską. Wynik w 89. minucie ustaliła Linda Sembrant. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szwedka umieściła piłkę w siatce po strzale głową.

Po ósmym meczu eliminacji Polki niezmiennie lokują się na trzecim miejscu w grupie z dorobkiem dziesięciu oczek. Kolejny mecz biało-czerwone zagrają 13 września, podejmując Irlandię Północną.

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska, Jolanta Siwińska, Joanna Płonowska –Weronika Aszkiełowicz (69’ Patrycja Wiśniewska), Paulina Dudek (71’ Evelyn Nicinski), Magdalena Szaj (90’ Anna Rędzia), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak – Ewa Pajor.

Szwecja: Hedvig Lindahl – Lina Nilsson, Linda Sembrant, Emma Berglund, Sara Thunebro (66’ Elin Rubensson) – Malin Diaz Pettersson (46’ Kosovare Asllani), Hanna Folkesson, Caroline Seger, Therese Sjögran (79’ Emma Lundh) – Lotta Schelin, Olivia Schough.

źródło: pzpn.pl