LM.plSportBłaszczak przesądził o zwycięstwie

Błaszczak przesądził o zwycięstwie

Drugi wygrany mecz w bieżącym sezonie zanotowali wczoraj piłkarze LKS Ślesin. W Mroczeniu pokonali tamtejszego Orła 1:0.

Spotkanie na niewygodnym terenie w Mroczeniu zaczęło się ciężko dla obu zespołów – nad stadionem spadł grad, który skutecznie przeszkadzał w normalnej grze. Pierwsza połowa nie należała więc do najciekawszych, choć nieznaczną przewagę mieli w niej ślesinianie. Pierwszą groźną akcję goście stworzyli sobie w 26. minucie, ale z najbliższej odległości do bramki nie trafił Łukasz Kujawa. Dziesięć minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Waldemar Kaźmierczak, ale górą z pojedynku wyszedł bramkarz Orła. Do przerwy utrzymał się rezultat 0:0.

W drugiej połowie zaatakowali gospodarze, ale podopieczni Damiana Augustyniaka mądrze się bronili i nie pozwalali rywalom na stwarzanie zagrożenia pod ślesińską bramką. W 64. minucie LKS wyszedł na prowadzenie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne zagrał Łukasz Pietrzak, a na dłuższym słupku do siatki skierował ją Paweł Błaszczak, dając prowadzenie gościom. Niecałe dziesięć minut później napastnik LKS odwdzięczył się Pietrzakowi, zagrywając mu piłkę na sytuację sam na sam. Po raz kolejny jednak golkiper Orła wyszedł zwycięsko z takiego starcia, wyłapując futbolówkę spod nóg Łukasza Pietrzaka. W doliczonym czasie gry ślesinianie mieli jeszcze szansę na kolejnego gola, ale wychodzącego do sytuacji sam na sam Dawida Jarkę sfaulował Bartosz Moś. Defensor Orła ukarany został czerwoną kartką, a rzut wolny minimalnie przestrzelił Damian Markiewicz. Mimo tego ślesinianie odnieśli zwycięstwo 1:0.

LKS z siedmioma oczkami na koncie lokuje się na czwartym miejscu w tabeli. W kolejnym spotkaniu podopieczni Damiana Augustyniaka podejmować będą Olimpię Koło.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Sebastian Maciejewski – Waldemar Kaźmierczak (75’ Bartosz Nowak), Dawid Jarka, Krystian Robak, Łukasz Kujawa (77’ Bartłomiej Siek), Łukasz Pietrzak (87’ Paweł Krygier) – Paweł Błaszczak (85’ Krzysztof Siedlecki).

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl