LM.plSportŚlesin wciąż niepokonany

Ślesin wciąż niepokonany

Remisem 1:1 zakończył się czwarty w sezonie mecz wyjazdowy LKS Ślesin. W Kaliszu podopieczni Damiana Augustyniaka grali z tamtejszym KKS 1925.

Po pierwszych minutach meczu, w których niewiele się działo, przewagę na murawie zdobyli goście. Ślesinianie mogli objąć prowadzenie w 24. minucie, gdy błąd popełnił bramkarz z Kalisza. Ĺąle wybita piłka trafiła w Pawła Błaszczaka i odbita leciała w kierunku kaliskiej bramki, ostatecznie jednak nie trafiła do sieci KKS 1925. Chwilę później futbolówka już do bramki wpadła, ale strzelający Bartosz Nowak był na spalonym. W 27. minucie jednak goście objęli w końcu prowadzenie. Dośrodkowanie Michała Kwiatkowskiego strzałem głową wykończył Paweł Błaszczak.

Po utracie gola do ataków ruszyli kaliszanie. Bliscy wyrównania byli w 35. minucie, jednak strzał Konrada Chojnackiego obronił Dawid Kołodziejczak. Od 41. minuty gospodarze musieli jednak o bramkę starać się w dziesiątkę. Złośliwy faul Konrada Chojnackiego ukarany został przez arbitra bezpośrednią czerwoną kartką. Rozdrażnieni piłkarze KKS 1925 odpowiedzieli zdobyciem gola w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Tobiasz Kupczyk, a asystę zaliczył Błażej Ciesielski.

W drugiej połowie ślesinianie nastawili się głównie na grę z kontrataku, co kilkukrotnie mogło skończyć się rozstrzygającym trafieniem. Dwukrotnie w dobrej sytuacji gola nie zdobył Paweł Błaszczak, jedną sytuację zmarnował też Damian Markiewicz. Ostatecznie LKS wywiózł z Kalisza jeden punkt.

Po sześciu kolejkach podopieczni Damiana Augustyniaka mają na koncie dwanaście punktów i ze stratą czterech oczek do liderującej Polonii 1912 Leszno zajmują trzecie miejsce w tabeli. W przyszły weekend ślesinianie podejmować będą LKS Gołuchów.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Bartosz Andrzejewski – Bartosz Nowak (88’ Krzysztof Siedlecki), Dawid Jarka, Krystian Robak, Łukasz Kujawa (64’ Bartłomiej Siek), Michał Kwiatkowski (78’ Paweł Bryzgalski) – Paweł Błaszczak.

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl