LM.plSportJuniorzy tylko z brązami

Juniorzy tylko z brązami

Dwa medale – oba brązowe – wywalczyli dziś szabliści KKSz Konin podczas I Pucharu Polski Juniorów. Bez krążków swoją przygodę z turniejem zakończyły konińskie szablistki.

Do finałowej ósemki niedzielnych zawodów awansowały trzy koninianki. Wszystkie z turniejem pożegnały się w ćwierćfinałach. Sara Ciesielska uległa Marcie Mazurek 13/15, Gabriela Drygała przegrała z Nadią Królikowską 14/15, a Michalina Kostrzewa odpadła po porażce z Patrycją Pałczyńską 13/15. Cały turniej wygrała właśnie zawodniczka AZS AWF Warszawa, pokonując w finale Nadię Królikowską 15/6.

Lepiej spisali się mężczyźni – dwóch reprezentantów KKSz Konin stanęło na najniższym stopniu podium. Patryk Jaskulski odpadł w półfinale, przegrywając z Krzysztofem Kaczkowskim 11/15, a Stanisław Świerk uległ Jakubowi Jaskotowi 7/15. W ćwierćfinałach zagrali również Maurycy Dziublewski i Mateusz Godlewski. W turnieju zwyciężył Jakub Jaskot, pokonując w finale Krzysztofa Kaczkowskiego 15/13.

Kolejna impreza z szermierką w Koninie zaczyna się już w piątek. Przez cały weekend w Ośrodku Szermierczym przy ul. Dworcowej 2a rywalizować będą najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu, mierząc się w VII Pucharze Europy Kadetów. Wśród nich będą koninianie, m.in. Mateusz Godlewski, który w zeszłym roku wywalczył brązowy medal.

Szabla kobiet:
1. Patrycja Pałczyńska (AZS AWF Warszawa)