LM.plSportGonią czołówkę

Gonią czołówkę

Wszystkie cztery zespoły z górnej połowy tabeli Konińskiej Ligi Orlika przegrały w piątek swoje mecze. Pomiędzy liderem a ostatnim miejscem jest zaledwie sześć punktów różnicy.

Na pierwszym miejscu utrzymał się Armaserwis, ale przewaga lidera jest nieznaczna. W piątek Armaserwis uległ Black&White 4:5 i wciąż ma na koncie szesnaście punktów. Zachowanie pierwszego miejsca zawdzięcza swoim rywalom, którzy również solidarnie polegli w ostatniej kolejce. Warta przegrała z Energetykiem 4:8, a GOL-asy uległy Zet Gold 1:3. Przegrały również F Buty, ulegając Jacolowi 3:4. Wszystkie te drużyny w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt.

Do czołówki znacznie zbliżyła się druga połowa klasyfikacji. Jacol i Zet Gold mają już na koncie po dwanaście punktów i stratę czterech oczek do lidera. Niewiele mniej mają dwa ostatnie zespoły – Energetyk PAK Konin i Black&White – odpowiednio jedenaście i dziesięć oczek.

Następna kolejka Konińskiej Ligi Orlika w najbliższy piątek. Zet Gold zagra z Black&White, Armaserwis zmierzy się z Energetykiem PAK Konin, Warta powalczy o punkty z F Buty, a Jacol zagra z GOL-asami.

GOL-asy – Zet Gold  1:3
F Buty – Jacol 3:4
Energetyk PAK Konin – Warta 8:4
Black&White – Armaserwis 5:4.