LM.plSportMatysik strzela w kadrze

Matysik strzela w kadrze

Ostatni mecz podczas turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy rozegrała kobieca reprezentacja Polski do lat dziewiętnastu. Biało-czerwone z koniniankami w składzie pokonały Albanię 5:0.

Spotkanie miało charakter czysto honorowy – oba zespoły walczyły o trzecie miejsce w grupie, niepremiowane awansem na turniej finałowy. Polkom udało się wygrać, a jedną z bramek strzeliła piłkarka Medyka POLOmarket Konin.

Wynik w siedemnastej minucie otworzyła Dominika Grabowska. Przed przerwą Polki trafiły jeszcze raz – w 38. minucie na 2:0 podwyższyła Ewelina Bolko. Po zmianie stron dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Martyna Wiankowska. Piłkarka UKS SMS Łódź trafiała do siatki Albanek w 49. i 69. minucie. Wynik na 5:0 ustaliła zawodniczka Medyka POLOmarket Konin – Sylwia Matysik.

Zwycięstwo zapewniło Polkom trzecie miejsce w grupie. Zwyciężyły Norweżki, a szansę na awans mają również Szkotki.

Polska U-19: Jessica Ludwiczak – Ewelina Bolko, Katarzyna Konat (79’ Katarzyna Michalska), Sylwia Matysik, Dominika Dereń (46’ Martyna Wiankowska), Gabriela Grzywińska, Anna Rędzia, Patrycja Matla (66’ Kornelia Okoniewska), Magdalena Domańska, Dominika Grabowska, Anna Zapała.