LM.plSportSzybkie zwycięstwo Wilków

Szybkie zwycięstwo Wilków

Udaną inaugurację nowego sezonu w II lidze mają za sobą siatkarze Wilków Wilczyn. Podopieczni Andrzeja Malczewskiego rozbili AZS UŁ Łódź 3:0.

Wilki w pierwszym meczu na własnym terenie mierzyły się z jedną z gorszych drużyn w swojej grupie. Już pierwszy set sobotniego starcia pokazał, kto jest faworytem meczu. Wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 6:6, potem łodzianie zaczęli masowo psuć zagrywki, a gospodarze w łatwy sposób budowali swoją przewagę. Przy stanie 14:9 dla Wilków o czas poprosił trener AZS, na niewiele się to jednak zdało. Dobrze punktowali Wojciech Dziurkowski, Tomasz Kotecki i Adam Baniasiak. Bezpieczna przewaga pozwoliła w końcówce seta na wpuszczenie na parkiet rezerwowych. Wilki wygrały 25:16, a piłkę setową wykorzystał Wojciech Dziurkowski.

Druga część spotkania miała podobny przebieg. Wilki od początku zaczęły budować swoją przewagę. Cztery punkty zdobyte z rzędu pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie 17:10. W końcówce AZS ratować próbował Michał Sendalski, gospodarze jednak nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i wygrali 25:18. Piłkę setową znów wykorzystał Wojciech Dziurkowski.

Najbardziej wyrównany był set trzeci. Początek znów należał do Wilków, które prowadziły trzema – czterema punktami. Zabójcze ataki z prawego skrzydła Adama Łosia pozwoliły jednak łodzianom zmniejszyć tą przewagę do 12:11 dla gospodarzy. Wilki zareagowały natychmiast, znów uciekając gościom na 16:13. Do Łosia dołączył jednak Maciej Borris i przewaga wilczynian znów stopniała do jednego oczka. Niepewna sytuacja trwała do stanu 20:19. Wtedy Wilki zdobył trzy punkty z rzędu, AZS wywalczył jeszcze dwa oczka, ale gospodarze zakończyli spotkanie, wygrywając trzeciego seta 25:21, a kończącą piłkę znów miał Wojciech Dziurkowski.

- Zagraliśmy dobrze taktycznie, dobrze w zagrywce i przyjęciu. 3:0 na inaugurację jest bardzo dobrym wynikiem. Musimy jednak podejść do tego na spokojnie. Mamy nowy zespół, wciąż jesteśmy na etapie zgrywania się – podsumował spotkanie trener Wilków Wilczyn. Andrzej Malczewski.

Po pierwszym meczu Wilki Wilczyn zajmują fotel wicelidera wraz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Za tydzień drużynę z Wilczyna czeka wyjazdowe spotkanie z STS Skarżysko-Kamienna.

Wilki Wilczyn: Kamil Ziętek, Tomasz Robak, Michał Muszyński, Adam Baniasiak, Wojciech Dziurkowski, Bartosz Malinowski, Wojciech Paniączyk, Karol Szlecht, Damian Nowak, Wojciech Stanowski, Tomasz Kotecki, Błażej Pomiński.