LM.plSportSokół stracił punkty

Sokół stracił punkty

Seria czterech zwycięstw z rzędu Sokoła Kleczew została wczoraj zakończona. Na własnym terenie podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zremisowali z Wdą Świecie.

Liderujący tabeli III ligi Sokół podejmował zespół z górnej połowy klasyfikacji – Wdę Świecie. W zeszłym sezonie kleczewianie wygrali w Świeciu 2:0, ale już w Kleczewie padł bezbramkowy remis. Wczoraj ten rezultat został powtórzony. Żaden z zespołów nie był w stanie trafić do siatki rywala przez całe 90 minut i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Czołówka tabeli III ligi jest obecnie niezwykle ciasna. Pomiędzy pierwszy, a ósmym miejscem są zaledwie trzy oczka różnicy. Wczoraj jednak punkty stracili również rywale Sokoła w walce o fotel lidera. Sparta Brodnica zremisowała 2:2 z Tarnovią Tarnowo Podgórne, Centra Ostrów Wlkp. przegrała 0:1 z Nielbą Wągrowiec, a Ostrovia Ostrów Wlkp. uległa Jarocie Jarocin 0:1. Dzięki tym wynikom Sokół utrzymał pierwsze miejsce w lidze, mając obecnie na koncie dwadzieścia punktów. W najbliższą sobotę podopieczni Tomasza Mazurkiewicza zmierzą się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.