LM.plSportŚlesin wiceliderem

Ślesin wiceliderem

Piąte zwycięstwo w sezonie przywieźli wczoraj z Wolsztyna piłkarze LKS Ślesin. Podopieczni Damiana Augustyniaka pokonali na wyjeździe tamtejszy Grom 2:0.

Goście przeważali od pierwszej minuty spotkania, przez długi czas brakowało im jednak skuteczności i na tablicy wyników wciąż widniał rezultat 0:0. W pierwszej połowie dogodnych okazji nie wykorzystał m.in. Paweł Bryzgalski, ślesinianie trafili również w poprzeczkę po strzale Krystiana Robaka. Nieskuteczność gości przełamał dopiero w 77. minucie Paweł Błaszczak. Napastnik LKS skierował piłkę do siatki głową, strzelając swoją piątą bramkę w bieżącym sezonie.

Pomimo objęcia prowadzenia podopieczni Damiana Augustyniaka nie odpuszczali i próbowali strzelić drugiego gola. W 80. minucie na placu gry pojawił się, powracający po kontuzji, Łukasz Pietrzak i wywalczył rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem, po słupku, umieścił piłkę w siatce. LKS Ślesin wygrał 2:0.

Wczoraj pierwszej porażki w sezonie doznała Obra Kościan, a to oznacza, że ślesińska drużyna pozostała niepokonana jako jedyna w całej czwartoligowej stawce. LKS zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu oczek i stratą jednego punktu do liderującej Obry. W kolejnym meczu ślesinianie podejmować będą Górnika Konin.

LKS Ślesin: Marcin Wojciechowski – Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Bartosz Andrzejewski – Paweł Błaszczak (80' Krzysztof Siedlecki), Dawid Jarka, Krystian Robak, Łukasz Kujawa (80’ Łukasz Pietrzak), Michał Kwiatkowski – Paweł Bryzgalski (59' Bartosz Nowak).

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl