LM.plSportPieczyński wysoko w XVI Warsaw Open

Pieczyński wysoko w XVI Warsaw Open

Hubert Pieczyński, judoka klubu UKS Górnik Konin, wywalczył piąte miejsce podczas XVI Warsaw Judo Open. W walce o strefę medalową uległ Mauro Martinowi.

Warszawski turniej to największe zawody judo w naszym kraju dla młodzieży w wieku 11-19 lat. Zawodnicy mają szansę nie tylko zdobyć medale, ale również zaprezentować się trenerom kadr narodowych, ponieważ zawody uznawane są za turniej selekcyjny.

Konin podczas XVI Warsaw Open reprezentowała sześcioosobowa drużyna UKS Górnik Konin. Pięciu zawodników: Dżesika Pieczyńska, Kewin Rutkowski, Bartosz Zawadzki, Jan Wanke i Hubert Pawlak uległo w walkach eliminacyjnych. O medale walczył największy talent konińskiego judo – Hubert Pieczyński – mierzący się w kategorii wiekowej do lat 17 i wagowej 46 kg.

W ćwierćfinale Pieczyński pokonał Denisa Chrupova (Kometa Judo Club) 10:0, w półfinale uległ jednak późniejszemu zwycięzcy – Mauro Martinowi (Judo Club Herkules) 0:10. Udział w półfinale nie gwarantował jednak automatycznej walki o brąz. Koninianin musiał stoczyć dodatkową walkę z Wardem Depelseneerem (Flemish Judofederation Zele), którą niestety również przegrał 0:7. Te wyniki pozwoliły mu jednak na zajęcie piątego miejsca w turnieju. Pieczyński był jedynym Polakiem w czołówce tej kategorii.