LM.plSportSokół nie zastartował

Sokół nie zastartował

Drugiej porażki z rzędu doznali dziś piłkarze Sokoła Kleczew. Na wyjeździe podopieczni Tomasza Mazurkiewicza przegrali ze Startem Warlubie 1:3.

Spotkanie z drużyną z Kujawsko-Pomorskiego było niezwykle ważne dla zespołu Sokoła. Obie ekipy przed dwunastą kolejką sąsiadowały ze sobą w tabeli III ligi, mając na koncie dokładnie tyle samo punktów. Zwycięzca miał pozostać w czubie tabeli ligowej, pokonany – spaść w stronę jej środka.

Niestety dla kleczewian, mecz zaczął się od błyskawicznego objęcia prowadzenia przez Start. Już w pierwszej minucie do siatki Sokoła trafił Paweł Tabaczyński. Jakby tego było mało, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie już siedem minut później. Zanim upłynął pierwszy kwadrans spotkania, Sokół przegrywał już 0:2.

Mimo tego podopieczni Tomasza Mazurkiewicza nie poddali się i dążyli do zdobycia kontaktowego trafienia. Udało im się to na początku drugiej połowy. W 53. minucie w siatce Startu piłkę umieścił Łukasz Cichos. Więcej goli kleczewianie jednak nie zdobyli, Warlubie natomiast przypieczętowało swoją wygraną trzecim trafieniem, zdobytym w 83. minucie przez Przemysława Suleja.

Druga porażka z rzędu w lidze spowodowała, że kleczewianie osunęli się w tabeli na szóste miejsce. Sokół ma na koncie 23 oczka, ale ich strata do lidera – Wdy Świecie – wciąż nie jest duża i wynosi tylko trzy punkty. Za tydzień kleczewianie podejmą na własnym terenie Centrę Ostrów Wlkp.