LM.plSportZaspali w Spale

Zaspali w Spale

Porażką 0:3 zakończyli ligowy rok siatkarze Wilków Wilczyn. Na wyjeździe podopieczni Andrzeja Malczewskiego przegrali z SMS PZPS II Spała.

Już przed spotkaniem trener Andrzej Malczewski ostrzegał, że może być to ciężki mecz. Druga drużyna PZPS wspierana jest bowiem często przez swoich pierwszoligowych kolegów. W starciu w Wilczynie SMS zdołał urwać gospodarzom jeden set, rewanż należał już w całości go drużyny PZPS II.

Siatkarze Wilków w każdym secie walczyli, zawsze jednak ostatecznie to gospodarze okazywali się zwycięscy. Pierwsza część spotkania zakończyła się ich wygraną 25:23. Nieco łatwiej siatkarzom ze Spały przyszedł set drugi, w którym wygrali 25:21. Prawdziwy bój rozegrał się natomiast w trzeciej, decydującej partii spotkania. Siatkarze grać musieli do 26 punktów. Ostatecznie SMS PZPS II Spała zwyciężył 26:24, wygrywając w całym spotkaniu 3:0.

Pomimo porażki Wilki utrzymały na razie fotel lidera II ligi, bowiem w dwunastej kolejce pauzował wicelider – MKS Kalisz. Kaliszanie mają obecnie jeden punkt straty do Wilków i jeden mecz rozegrany mniej. Teraz na siatkarzy Andrzeja Malczewskiego czeka krótka przerwa świąteczna, a tuż zaraz po niej – turniej w Poznaniu. Do rozgrywek ligowych Wilki powrócą 10 stycznia, podejmując Czarnych Rząśnia.

SMS PZPS II Spała – Wilki Wilczyn 3:0 (25:23, 25:21, 26:24).