Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plWiadomościNiepowstrzymana Zoll

Niepowstrzymana Zoll

Nie było świątecznego prezentu dla kibiców. Chemat Basket Konin uległ na własnym terenie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:83.

Przed spotkaniem nagrodę dla najlepszej zawodniczki I etapu rundy zasadniczej TBLK otrzymała Sharnee Zoll. Jak pokazała później Amerykanka – nieprzypadkowo. Rozgrywająca gorzowianek skończyła ostatecznie mecz, ocierając się o triple-double (27 punktów, 13 asyst, 7 zbiórek) i prowadząc swoją drużynę do pewnej wygranej.

W pierwszej i drugiej kwarcie Zoll była mózgiem swojej drużyny, akcje pod koszem Chematu Basket wykańczała zaś seryjnie Alyssia Brewer. Koninianki miały problemy z defensywą, w ofensywie w połowie kwarty straty zmniejszyła nieco Iwona Płóciennik wraz z Aaryn Ellenberg, ale ostatecznie podopieczne Daliusa Ubartasa przegrały pierwszą kwartę 16:22.

O wyniku przesądziła kwarta druga. Koninianki wyszły na nią kompletnie bez wiary. Koszykarki KSSSE AZS PWSZ wykorzystywały każdy błąd w słabej obronie Chematu Basket, natomiast w ataku koninianki były nieskuteczne. Przegrywały zbiórkę, notowały mnóstwo strat. Na dodatek musiały radzić sobie w osłabieniu – cały mecz na ławce przesiedziała opuszczająca zespół Shannon Bobitt, z powodu kontuzji nie grała również Julia Drop, na rozegraniu musiała więc radzić sobie Żaneta Durak. Kwarta skończyła się wygraną gorzowianek 27:10.

Mimo złej sytuacji koninianki zdołały podnieść się w trzeciej kwarcie. Celne rzuty z dystansu Marty Urbaniak i Aaryn Ellenberg na początku kwarty tchnęły w konińską drużynę trochę wiary i sił. Gorzów Wlkp. ratowała indywidualnie niesamowita Zoll, zdobywając samemu dziesięć z 21 punktów rzuconych przez KSSSE AZS PWSZ. Chemat Basket wygrał kwartę 25:21.

W ostatniej części meczu królowała głównie nieskuteczność. Na parkiecie pojawiły się młode wychowanki zespołu z Gorzowa Wlkp. Przyjezdne, mające bezpieczną przewagę, spokojnie dowiozły prowadzenie do samego końca. Nie zagroziła im nawet świetna seria siedmiu oczek zdobytych przez Annę Dąbek w końcówce spotkania. Gorzowianki wygrały 83:62.

Kolejne spotkanie przed konińskim zespołem 4 stycznia. Chemat Basket podejmie wtedy MKK Siedlce.

Chemat Basket Konin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:83 (16:22, 10:27, 25:21, 11:13)
Chemat Basket Konin:  Aaryn Ellenberg (19), Anna Dąbek (13), Marta Urbaniak (13), Aleksandra Kaja (6), Iwona Płóciennik (5), Żaneta Durak (2), Klaudia Sosnowska (2), Jessica Lawson (2).