LM.plSportJest pierwsza wygrana!

Jest pierwsza wygrana!

Długo czekały, ale się doczekały. Koszykarki Chematu Basket Konin wygrały pierwszy mecz w bieżącym sezonie, pokonując Pszczółkę AZS UMCS Lublin 73:63.

Wzmocniona w styczniu drużyna Daliusa Ubartasa czekała tylko na odpowiedni moment, by zapisać sobie pierwszą wygraną na swoim koncie. Dwa pierwsze mecze przypadły na trudne zespoły Energi Toruń i Artego Bydgoszcz, ale już w trzecim starciu beniaminek z Lublina nie miał szans z włączającymi  się do walki o utrzymanie koniniankami.

Mimo tego w czwartkowym meczu nie brakowało dramaturgii, a wynik wcale nie był sprawą oczywistą. Początek należał do przyjezdnych, a tradycyjnie już regularnie punktowały Gloria Brown (w ostatecznym rozrachunku double-double z dziewiętnastoma punktami i trzynastoma zbiórkami) i Renee Taylor. Tym razem jednak nie były osamotnione w swoich poczynaniach. Za trzy trafiła również Marta Urbaniak, co było tylko przedsmakiem do jej dalszej gry, punktowała również Aleksandra Kaja. Chemat Basket wygrał 28:14.

W drugiej kwarcie gra wyglądała już zupełnie inaczej. Inicjatywę przejęły Pszczółki. Pod koszem świetnie spisywała się Asya Bussie, wspierana przez celnie rzucające Angel Robinson i Anetę Kotnis. Przewaga koninianek topniała z minuty na minutę, a sytuację ratowały na spółkę niezastąpiona Anna Dąbek i Gloria Brown. Po pierwszej połowie Chemat Basket prowadził 41:38, ale z kilkunastopunktowej przewagi nie zostało już niemal nic.

Stykowy wynik podziałał na zawodniczki obu drużyn, które w trzeciej kwarcie oddawały mnóstwo niecelnych rzutów. Początek kwarty należał do koninianek, ale koszykarki Daliusa Ubartasa zdołały odskoczyć na zaledwie siedem punktów. W końcówce ta przewaga została zniwelowana przez celne rzuty Natalii Żandarskiej, Olivii Tomiałowicz i Lejli Bejtić. Remis 13:13, a w całym meczu niewielkie prowadzenie Chematu Basket 54:51.

W decydującej kwarcie znów niewielką, ale wystarczającą przewagę osiągnęły koninianki. W pierwszych minutach celne rzuty Aaryn Ellenberg (za trzy) i Any Baletić pozwoliły odskoczyć podopiecznym Daliusa Ubartasa, później trójkę dołożyła jeszcze Marta Urbaniak (trzecią w meczu), a Chemat Basket Konin wygrał 19:12, triumfując w całym spotkaniu 73:63.

Upragnione zwycięstwo w końcu stało się udziałem koninianek, ale przed nimi jeszcze długa droga, by włączyć się na poważnie w walkę o utrzymanie w Tauron Basket Lidze Kobiet. Koninianki tracą obecnie jeden punkt do jedenastego Basketu Gdynia i dwa oczka do bezpiecznego miejsca, zajmowanego obecnie przez Widzew Łódź. Kolejne spotkanie koszykarki Daliusa Ubartasa rozegrają 31 stycznia, mierząc się na wyjeździe z CCC Polkowice.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Chemat Basket Konin 63:73 (14:28, 24:13, 13:13, 12:19)
Chemat Basket Konin: Gloria Brown (19), Renee Taylor (14), Aaryn Ellenberg (13), Marta Urbaniak (12), Iwona Płóciennik (4), Anna Dąbek (4), Ana Baletić (4), Aleksandra Kaja (3), Inesa Visgaudaite.