LM.plSportProblemy Wilków z Norwidem Częstochowa

Problemy Wilków z Norwidem Częstochowa

Zacięty czterosetowy bój stoczyli wczoraj siatkarze Wilków Wilczyn z Norwidem Częstochowa. Ostateczne zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Andrzeja Malczewskiego przełamać serię trzech porażek z rzędu.

Zmagające się z kadrowymi problemami Wilki podejmowały Norwida Częstochowa, zespół w drugiej połowy tabeli. Choć wilczynianie przystępowali do spotkania jako faworyci, wcale nie mogli być pewni końcowego zwycięstwa.

Od początku bój toczył się dosłownie o każdy punkt i każdą piłkę. Przez większą część pierwszego seta utrzymywał się remis i dopiero w samej końcówce gospodarzom udało się uzyskać nieznaczną przewagę. Po trzech próbach Wilki w końcu zakończył tę część spotkania swoją wygraną 25:23.

W drugim secie Norwid udowodnił, że przyjechał do Wilczyna walczyć o pełną pulę. Szybko objęte prowadzenie utrzymało się do końca tej części gry. Gospodarze starali się niwelować straty, ostatecznie jednak przegrali 22:25.

W trzecim secie podopieczni Andrzeja Malczewskiego powrócili jednak do dobrej gry. Znów zacięta walka toczyła się do samego końca i drugi raz w sobotnim spotkaniu minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Wilczyna. Gospodarze wygrali 25:23.

Czwarta część gry była kwintesencją sobotniej walki. Norwid nie odpuszczał do samego końca, starając się wyrównać wynik meczu, Wilki natomiast przez długi czas nie mogły zakończyć spotkania swoim zwycięstwem. Obie ekipy miały swoje szanse, ostatecznie jednak, przy wyniku 31:29, zwyciężyli wilczynianie, triumfując w całym spotkaniu 3:1.

Tym samym zła passa drugoligowych siatkarzy została przełamana. Wilki wciąż utrzymują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów i stratą czterech oczek do lidera – MKS Kalisz. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki. Za tydzień wilczynianie pauzują, a następne spotkanie rozegrają dopiero 14 lutego przeciwko Bzurze Ozorków. Na 21 lutego natomiast zaplanowany jest ostatni mecz przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Niezależnie od wyników tych starć wiadomo już, że drużyna Andrzeja Malczewskiego rywalizować będzie w drugiej rundzie w grupie mistrzowskiej. Wilki będą walczyć o tytuł mistrza II ligi z MKS Kalisz, Czarnymi Wirex Rząśnia oraz jednym z dwójki zespołów: Lechia Tomaszów Mazowiecki/SMS PZPS II Spała.

O mistrzostwo, ale III ligi, walczy również inny zespół z Wilczyna – Wilki II. Rezerwy wilczyńskiego klubu pokonały wczoraj SPS Słupca 3:1 (20:25, 25:20, 23:25, 17:25) i niezmiennie plasują się na pierwszej pozycji w lidze. Wilki II mają obecnie 40 punktów i przewagę siedmiu oczek (oraz jeden mecz rozegrany więcej) nad Salosem Ostrów Wlkp. Do końca rundy zasadniczej III ligi pozostały trzy kolejki.