LM.plSportStart przegrywa w Kościanie, Pietrzyk z najlepszym wynikiem

Start przegrywa w Kościanie, Pietrzyk z najlepszym wynikiem

Drugą porażkę z rzędu zanotował koniński Start. Szczypiorniści przegrali na wyjeździe z Tęczą Kościan 24:31 i pozostają bez zwycięstwa w 2015 roku.

W niedzielę podopieczni Radosława Wrzesińskiego mierzyli się na wyjeździe z innym spadkowiczem z II ligi – Tęczą Kościan. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, ale jak dotąd to koninianie mieli więcej punktów na swoim koncie przy jednoczesnej mniejszej liczbie rozegranych spotkań.

Trudno było jednak wskazywać faworyta niedzielnego starcia, co udowodnił sam przebieg meczu. Do przerwy trwała zacięta walka punkt za punkt, zakończona ostatecznie remisem 13:13. Po przerwie gospodarze zdołali odskoczyć Startowi i to oni ostatecznie zwyciężyli 31:24. Najwięcej, bo aż dziesięć bramek dla Tęczy zdobył Tomasz Piątek. W zespole gości dziewięć trafień zanotował Adam Pietrzyk.

Porażka spowodowała spadek koninian na piąte miejsce. Start ma na koncie dziesięć oczek, tyle samo, co czwarta Tęcza Kościan, ale również dwa mecze rozegrane mniej.

Start Konin: Jakub Kujawiński - Adam Pietrzyk (9), Marek Salzman (6), Maciej Rolnik (4), Tomasz Trojanowski (4), Adam Kujawiński (1), Albert Szczypiorski, Maciej Roszak, Patryk Urbański, Dominik Urbański, Rafał Kałecki, Mikołaj Marcinkowski, Mateusz Góralski, Mateusz Pawlak, Marcin Mazurek.